Trwa ładowanie...

Dax Sun (test)

Poprosiliśmy cztery rodziny o przetestowanie kremów, balsamów do opalania i po opalaniu firmy DAX Sun.

Przez kilka tygodni każda rodzina mogła zapoznać się z produktem, sprawdzić, jak działa, jak reaguje skóra, jak się nakłada, rozprowadza , czy nie podrażnia skóry, a przede wszystkim czy skutecznie chroni przed słońcem.

Dax
Dax

zobacz galerię

Naszymi testerami były rodziny z dziećmi wyjeżdżające na urlop w Polsce , jak i rodziny spędzające urlop za granicą (Grecja,Egipt). Większość rodzin doskonale zna markę.

Każdej rodzinie w czasie trwania testu zadaliśmy kilka pytań dotyczących kremów i balsamów. Zagadnienia związane ze stosowaniem kremu były oceniane w pięciostopniowej skali.

  • Pytanie pierwsze dotyczyło skuteczności i efektów w stosowaniu codziennym. Wszyscy ocenili krem jako idealny. Skutecznie chronił skórę przed przedawkowaniem słońca. Tutaj kremy dostały najwyższą ocenę 5 punków na 5 możliwych.
  • Kolejne pytanie dotyczyło zapachu kremów. Tu również kremy dostały najwyższe punkty, zapach jest neutralny. Kolejne 5 punków na 5 możliwych.
  • Każdy wie, że bardzo istotne w kremie jest to, aby dobrze się rozprowadzał, szybko wchłaniał, czyli jednym słowem, żeby się go dobrze i wygodnie stosowało. Poprosiliśmy testujących, aby ocenili wygodę i konsystencję stosowania. Tu prawie jednogłośnie krem dostał 4 punkty, nie jest idealny, ale bardzo dobry. Fakt, że balsamem, a nie sprayem daje mu średnią 4,75 czyli bardzo dobrze.
  • Wiadomo, że jeśli o kosmetyki chodzi ważnym aspektem jest wydajność. Czy tubka skończy się po tygodniu stosowania, czy po miesiącu? Tu kremy dostały 5 punktów na 5 możliwych. Są wydajne przy częstym stosowaniu.
  • Dla wielu osób istotnym czynnikiem przy zakupach jest cena. Kremy w sprzedaży detalicznej dostępne są w cenie między 20-30 zł za sztukę. Poprosiliśmy naszych testerów o ocenienie, jaka jest cena w stosunku do jakości produktu. Pod tym względem kremy wypadają również bardzo dobrze, otrzymując 4,75 punków na 5.

Ogólnie balsamy do opalania DAX Sun i po opalaniu otrzymały 4,9 punku na 5 możliwych- wręcz idealnie;)

Poprosiliśmy również, aby w kilku zdaniach opisali swoje ogólne wrażenie dotyczące testowanego produktu. Oto ich wypowiedzi.

  • Anna:

Skuteczny krem do opalania, jeśli używa się go zgodnie z zaleceniami, czyli smarowanie po każdym wyjściu z wody. Zapach delikatny i nie drażniący. Mały minus za konieczność smarowania. Zdecydowanie, przy tak energicznych dzieciach, jak moje, jak i z wygody stosowania, lepiej sprawdzałby się spray. Jedna butelka dla dwójki dzieci, druga dla dwójki dorosłych zużyta w ciągu dwutygodniowego urlopu w tropikach, przy nieustannym używaniu jest chyba wyznacznikiem wydajności. Cena zawsze mogłaby być niższa, dlatego daję czwórkę. Podsumowując, ogólna ocena za kosmetyki jest na 5 z małym minusem.

  • Bartosz:

Kosmetyk spełnił swoje zadanie, zarówno pod względem skuteczności i wydajności. Cena przystępna, zapach delikatny i do zaakceptowania. Szybko się wchłania.

Radek:

Sprawdziły się bez zarzutu, nie uczuliły, nie poparzyłem się. Przydałby się lepszy sposób aplikacji, niż smarowanie. Używane zgodnie z zaleceniami są ok.

  • Ada:

W naszym przypadku sprawdziły się rewelacyjnie, zapach w ogóle był niewyczuwalny, szybko się wchłaniał i skutecznie chronił przed słońcem. A to ważne, ponieważ ja i dzieci mamy uczulenie na słońce. Ten urlop był udany też dzięki kremom. Aplikacja w sprayu byłaby idealna, ale kremy szybko się wchłaniają więc daję 5 punków.

Redakcja

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.