Trwa ładowanie...

Dan Brown - Kod Leonarda da Vinci - Wersja skrócona

Podczas podróży służbowej po Francji profesor historii Robert Langdon odbiera nocą pilny telefon: kustosz Luwru zostaje brutalnie zamordowany w muzeum. Obok ciała, policja odkrywa szereg trudnych do rozszyfrowania kodów i potrzebuje pomocy Langdona, aby je odczytać.  

Kod Leonarda Da Vinci - wersja skrócona

Kod Leonarda Da Vinci - wersja skrócona

ISBN: 978-83-7999-870-8

Oprawa: broszura

Premiera: 9 listopada 2016

Cena: 32,90 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek

Format: 123 x 195 mm

Kiedy profesor i francuska kryptolog Sophie Neveu próbują rozwikłać dziwne zagadki, wpadają na trop, który prowadzi do dzieła słynnego artysty i wynalazcy Leonarda da Vinci. Z czasem pojawia się coraz więcej wskazówek, Langdon i Neveu muszą rozszyfrować kod i szybko ułożyć elementy układanki, zanim tajemnica przepadnie na zawsze…

  • Od dawna nosiłem się z zamiarem napisania skróconej wersji Kodu Leonarda da Vinci, przeznaczonej dla młodzieży. Pełne wydanie książki jest dozwolone od 18 lat, a my chcieliśmy je skrócić, by nadawało się dla młodego czytelnika. Rodzice i dzieci mogą powieść czytać razem, rozmawiać na temat sztuki, architektury, dokumentów, analizować je, jako część historii. No i mamy jeszcze przygodę, która wciąga czytelnika.

  • Jako dziecko mnóstwo czytałem, a najbardziej uwielbiałem to, że czytając, mogłem się jednocześnie czegoś nauczyć. Nie jest istotne, czy wierzysz w opisaną historię. Tak naprawdę książka pozwala rodzicom zainspirować dzieci, zachęcić do nauki. Chcę, żeby tak się właśnie stało. Dla autorów niezwykle istotne jest, żeby treść rozbawiła dzieci na tyle, by w konsekwencji chciały czytać już zawsze.

Dan Brown

W 2005 roku Brown został uznany za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie przez magazyn TIME, którego redaktorzy przypisują mu:

  • poprawę sytuacji finansowej branży wydawniczej;
  • wzbudzenie zainteresowania Leonardem da Vinci i wczesną historią chrześcijaństwa;
  • wzrost liczby turystów w Paryżu i Rzymie;
  • rosnącą liczbę członków tajnych stowarzyszeń;
  • wzbudzenie gniewu kardynałów w Rzymie;
  • fakt, że powstało aż osiem książek różnych autorów negujących tezy przedstawione w powieści Kod Leonarda da Vinci i siedem książek, które należałoby czytać równolegle z Kodem;
  • zalew thrillerów historycznych i ekranizacji bestsellerów.

Brown jest synem nauczycielki matematyki i organisty kościelnego. Jeszcze w szkole rozwinął fascynację paradoksalnymi powiązaniami między nauką a religią. Te motywy ostatecznie tworzą tło dla jego książek. Jest absolwentem Amherst College i Phillips Exeter Academy, gdzie później powrócił, by nauczać języka angielskiego, zanim skoncentrował swoją uwagę tylko na pisaniu.

FRAGMENT WYWIADU Z PISARZEM:

– Po co panu te teorie spiskowe? – pytam.

– Ludzie potrzebują tego, bo nie mogą znieść przypadkowego świata, w którym rzeczy dzieją się chaotycznie i bez przyczyny – odpowiada Brown z powagą. – Jeśli umrze dziecko, łatwiej jest myśleć, że stoi za tym jakiś boski plan, że Bóg tak chciał. Jeżeli coś im nie wychodzi w życiu, łatwiej obwinić za to tajemniczych iluminatów, którzy wszystko kontrolują.

– Ale to niebezpieczna zabawka – mówię. – Przecież pan utwierdza chore przekonania, że za wszystkim stoją jacyś „oni”.

– Przecież nigdzie nie mówię, że to są moje poglądy – wzrusza ramionami Brown.

– To poglądy postaci, fikcja literacka. Ja nie wierzę, że życiem kieruje przeznaczenie czy jakaś tajna siła. Możemy sami kierować naszym życiem i w dużej mierze od nas zależy, gdzie wylądujemy.

(Newsweek, 2014))

Dan Brown jest autorem wielu bestsellerowych powieści, w tym Kodu Leonarda da Vinci, który jest jedną z najlepiej sprzedających się powieści wszech czasów, a także przedmiotem debaty intelektualnej wśród czytelników i uczonych. Jego książki ukazały się w 54 językach na całym świecie  

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.