Trwa ładowanie...

CZYTAM SOBIE – JEDYNA TAKA SERIA DO NAUKI CZYTANIA

Informacja prasowa
(Materiał partnera)

Czytam sobie – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania na trzech poziomach zaawansowania czytelniczego - podbiło rynek wydawniczy i przekonało już tysiące dzieci do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Do dziś w serii znalazło się ponad 100 tytułów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 000 000 egzemplarzy! Co więcej – Czytam sobie wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb nowych czytelników.

W marcu br. w serii Czytam sobie premierę ma 5 nowych książek. Do księgarń trafiła jedna pozycja w ramach cyklu Eko oraz cztery książki w głównej serii. Tradycyjnie są to historie autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci, a także często debiutujących w tej roli poczytnych pisarzy dla dorosłych. Jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

DLA KAŻDEGO COŚ CIEKAWEGO

Dzieci to prawdziwi czytelnicy, którzy korzystają ze swojego prawa do własnego gustu i wyboru tematyki książek, chcą zaspakajać swoją naturalną ciekawość. Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, badaczy przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści.

W ramach cyklu Eko:

  • Wielki bal (poziom 2) Joanny Jagiełło z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Ciekawa opowieść promująca rozsądne podejście do zakupów, która uwrażliwia na problemy współczesnego świata.

Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w cyklu głównym Czytam sobie premierę mają także:

  • Pudel na dyskotece (poziom 1) książka o wolności w wyrażaniu swojej osobowości, różnorodności i rozwiązywaniu konfliktów. W kilkunastu zdaniach udało się Sylwii Chutnik poruszyć wiele tematów, które mogą stać się świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi. Dynamiczne ilustracje to dzieło Magdy Kozieł-Nowak.

  • Chrapka na apkę (poziom 1) pomoże dzieciom zrozumieć, że telefony, tablety i kryjący się w nich świat aplikacji, czy gier nie zawsze są aż tak atrakcyjne jak ulubione emotikonki głównej bohaterki Mai. Historia z jej udziałem sprawi, że dzieci będą pamiętać, że Internet najlepiej poznawać w towarzystwie starszej osoby. Poruszającą ważny współczesny problem książkę Jarosława Kamińskiego zilustrował Tomek Kozłowski.

  • Letni koncert (poziom 2) lektura dzięki której mali czytelnicy i czytelniczki poznają wiele gatunków owadów i roślin, a także różne instrumenty muzyczne. Wyjątkowy koncert opisała Karolina Grabarczyk. Ilustracje to dzieło Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.

  • Lola i ptaki (poziom 3) nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał worek wypełniony słomą. Subtelne ilustracje towarzyszące tej opowieści to dzieło Joanny Rusinek.

"Czytam sobie" - seria książek do nauki czytania
"Czytam sobie" - seria książek do nauki czytania (Materiał partnera)

Zobacz film: "CZYTAM SOBIE – JEDYNA TAKA SERIA DO NAUKI CZYTANIA"

CZYTAM SOBIE. CZYTAĆ BĘDĘ ZAWSZE

Czytam sobie to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

CZYTAM SOBIE – JEDYNA TAKA SERIA DO NAUKI CZYTANIA
CZYTAM SOBIE – JEDYNA TAKA SERIA DO NAUKI CZYTANIA (Materiał partnera)

Dziś w istotny sposób cykl Czytam sobie wyróżnia bogactwo tematyki i różnorodność. W obrębie tej samej serii można znaleźć książki dla pasjonatów astronomii, przyrody, historii, miłośników gotowania, wiernych fanów postaci z popularnych filmów, tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki kryminalne, tych co kochają zwierzęta, dla których ekologia jest ważna i wiele, wiele innych. Autorzy traktują małych czytelników poważnie: książki popularnonaukowe dostarczają rzetelnej, aktualnej wiedzy, powieści intrygują, kryminały nie dają się odłożyć, a według przepisów kulinarnych naprawdę można gotować.

CZYTAM SOBIE – JEDYNA TAKA SERIA DO NAUKI CZYTANIA
CZYTAM SOBIE – JEDYNA TAKA SERIA DO NAUKI CZYTANIA (Materiał partnera)

Na rynku jest ponad 100 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

Więcej informacji o książkach z serii Czytam sobie na:

https://czytamsobie.pl/ https://www.facebook.com/CzytanieToDziala https://www.instagram.com/harperkids_polska/ http://www.harpercollins.pl/

Książki są dostępne w sprzedaży tutaj.

Informacja prasowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza