Trwa ładowanie...

Czym powinno wyróżniać się wyposażenie outdoorowe na polską jesień?

Avatar placeholder
30.09.2020 13:45
Czym powinno wyróżniać się wyposażenie outdoorowe na polską jesień?
Czym powinno wyróżniać się wyposażenie outdoorowe na polską jesień?

Artykuł sponosorowany

(Materiał partnera)

Już niedługo nadejdą nieco chłodniejsze i ciemniejsze, a czasem i deszczowe dni - tak właśnie wygląda polska jesień. Na ten czas trzeba się jak najlepiej przygotować, a warto rozpocząć przygotowania od odświeżenia swojej kolekcji outdoorowej. Jednak można zadać sobie pytanie, jak zrobić to odpowiednio?

Złota polska (i aktywna!) jesień

Jesień to czas barwnych drzew i lekkiego wiatru, ale też niestety przeziębień. Dlatego lepiej się przed tym zabezpieczyć, a może w tym pomóc dobrej jakości odzież outdoorowa. Warto skorzystać z jesiennego uroku na zewnątrz, np. wybrać się na spacer, na górską wyprawę czy zorganizować sobie biwak pod namiotem. Jednak trzeba się za to odpowiednio zabrać i zdać się na specjalistów. W sklepach pojawia się wyposażenie dostosowane do każdej jesiennej aktywności.

Byłoby wskazanym wykorzystać ten trochę chłodniejszy okres na spędzanie czasu z rodziną. A najlepiej robić to aktywnie! Dlatego można zastanowić się, jak zapobiec marznięciu podczas realizacji pomysłów różnych zabaw z dziećmi na zewnątrz. Tutaj z pomocą przychodzą softshelle, które ochronią nas przed nieprzyjemnym wiatrem oraz bielizna termiczna, która zabezpieczy ciało przed wychłodzeniem w te najzimniejsze jesienne dni. Dodatkowo maluchom można okryć szyję szalikiem i już nie trzeba się bać chorób i infekcji.

Odpowiednio dobrany ubiór to podstawa

O tej porze roku warto wybrać się na jakąś wyprawę. W górach mogą okazać się przydatne buty trekkingowe, które doskonale się prezentują. I nie miejmy na myśli tylko ich wyglądu - są one wygodne, dobre dla stóp (charakteryzują się oddychalnością, a zarazem nieprzemakalnością), ale też zapewniają bardzo dobrą przyczepność, co jest tak istotne podczas pieszych wędrówek. Należy też pamiętać o pozostałych częściach garderoby i przemyśleć zakup bielizny funkcjonalnej czy ciepłego polara.

Najważniejsze w doborze ubioru jest to, aby dostosować go do panujących warunków atmosferycznych – a jak wiadomo, pogoda w górach potrafi się zmieniać w mgnieniu oka. Należy zabezpieczyć się na wypadek mocniejszego wiatru czy deszczu, ale też promieni słonecznych. Poza doskonale nadającymi się do tego softshellami, można też zastanowić się nad zasadnością kamizelek. Oprócz ciepła gwarantują one także dobrą wentylację i swobodę w poruszaniu się. Są zarówno funkcjonalne, jak i stylowe.

(Materiał partnera)

Ale... outdoor to nie tylko ubiór!

Strój na jesienne wyprawy to jedno - należy przygotować do tego też wiele innych rzeczy, takich jak namiot, śpiwór czy plecak. Szeroka gama kolorów i zastosowań sprawi, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zabrać ze sobą akcesoria, które mogą pomóc w razie problemów: scyzoryk, latarkę czy mapę. Także nie zastanawiaj się nad tym zbyt długo, tylko zacznij planować swoją wycieczkę!

Przygotowując się na biwak z dzieckiem, trzeba zaopatrzyć się w namiot, który będzie dobrze wentylowany, a równocześnie zatrzymujący ciepło. Do niego konieczny jest jeszcze zakup śpiwora, gdyż jesienne noce często nie należą do najcieplejszych. Na wszelki wypadek można również zabrać kubek lub termos turystyczny z gorącą herbatą. To wcale nie tak dużo, wszystko się zmieści w jednym plecaku trekkingowym!

(Materiał partnera)

Dobre wyposażenie outdoorowe – czyli jakie?

Przeglądając nowe kolekcje outdoorowe spójrz, czy wybrana kurtka lub softshell dobrze chroni przed wiatrem i deszczem. Zwróć uwagę, aby buty trekkingowe zapewniały dobrą przyczepność, amortyzację oraz wytrzymałość. Zadbaj o to, aby bielizna funkcjonalna była wykonana z odpowiedniego materiału – tylko wtedy będzie spełniała swoje zadanie. Wymarzona jesienna wyprawa na pewno będzie udana, jeśli wybierzesz wyposażenie dobrej jakości!

Wybierając produkty dla siebie i swoich bliskich, zwróć uwagę nie tylko na przeznaczenie, jakość i wytrzymałość, ale też na wygląd. Kupując odzież masz do wyboru różne barwy i kroje - zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dla dzieci czy młodzieży. Podczas jesiennych wypraw warto wybrać okrycia wierzchnie czy plecaki z elementami odblaskowymi, bo coraz szybciej zapada zmrok. Podobnie kształtuje się sytuacja z obuwiem, a nawet sprzętem niezbędnym na bliskie i dalekie wyprawy – oferta jest tak szeroka, że na pewno znajdziesz produkty, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Polecane dla Ciebie