Trwa ładowanie...

Czy warto wykupić ubezpieczenie dziecka?

Artykuł sponsorowany Nationale Nederlanden

W kwestii ubezpieczeń zazwyczaj myśli się jedynie o polisach na życie, zabezpieczających najbliższe osoby przed problemami finansowymi na wypadek ich śmierci. Istnieje też szeroka gama dostępnych ubezpieczeń, które w różnych etapach życia mogą okazać się przydatne. Pamiętaj o ubezpieczeniu swoich dzieci, które, ze względu na wzmożoną aktywność fizyczną, szczególnie narażone są na ryzyko nieszczęśliwych wypadków.

Z reguły masz możliwość wykupienia ubezpieczenia szkolnego dla dziecka w szkole lub przedszkolu, ale powinieneś też rozważyć zakup ubezpieczenia indywidualnego dla swojej pociechy. Dzięki temu zapewnisz sobie wsparcie finansowe w różnych sytuacjach, które mogą się przydarzyć nawet grzecznym i ostrożnym dzieciom.

Podstawowe informacje o ubezpieczeniu dziecka

Ubezpieczenie dziecka może zapewnić wsparcie finansowe oraz specjalistyczną pomoc w sytuacji różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków, które mogą zdarzyć się nawet podczas najbardziej skrupulatnej opieki nad pociechą. Ubezpieczenie dziecka może objąć zarówno dzieci, jak i młodzież (do 18. roku życia). Istotną cechą tej polisy jest fakt, że w ramach jednej umowy możesz ubezpieczyć kilkoro dzieci (maksymalnie dziesięcioro), co jest niezwykle ważne dla rodziców kilkuosobowej gromadki. Umowa ubezpieczeniowa zawierana jest na rok i w związku z tym, jeśli zechcesz ją podtrzymywać, wymaga każdorazowego przedłużenia. Wysokość składki jest natomiast ustalana indywidualnie i zależy m.in. od liczby ubezpieczonych dzieci, wybranego pakietu i fakultatywnych, dodatkowo płatnych opcji (np. opieka po wypadku lub opieka medyczna).

W jakich sytuacjach otrzymacie świadczenie?

Należne pieniądze możesz otrzymać bezpośrednio po zgłoszeniu zdarzenia wymienionego w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), bez konieczności udokumentowania zakończonej rehabilitacji i oszacowania procentowego uszczerbku na zdrowiu. O tym, w jakich sytuacjach są one wypłacane, decyduje rodzaj wybranego pakietu. Zazwyczaj dostępne są trzy: standard, optimum i premium. Pierwszy z nich obejmuje jedynie złamania. Drugi jest rozszerzeniem pakietu standard o wsparcie finansowe również w przypadku zwichnięć, skręceń, oparzeń, ran wymagających szycia i urazów. Natomiast pakiet premium stanowi zabezpieczenie na wypadek wszystkich wspomnianych wcześniej uszkodzeń, a także groźnych urazów, do których należą m.in. krwiaki wewnątrzczaszkowe, stłuczenia mózgu czy zranienia gałki ocznej z perforacją. Dodatkowo możesz rozszerzyć ubezpieczenie dziecka o pakiety, które ułatwią mu rekonwalescencję i powrót do pełni sił. Opieka po wypadku umożliwi mu korzystanie z korepetycji, transportu medycznego i domowych wizyt lekarza, zaś opieka medyczna zapewni wizyty u licznych specjalistów, profesjonalną rehabilitację i zabiegi ambulatoryjne.

Artykuł sponsorowany Nationale Nederlanden

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza