Trwa ładowanie...

Cyrkowi artyści – dzieciom. Specjalny pokaz w Centrum Zdrowia Dziecka

Wyjątkowe akrobacje, magiczne zniknięcia i pojawienia, bliskie spotkania z klaunem i... dinozaur – w poniedziałek 8 października w sali widowiskowej Centrum Zdrowia Dziecka odbędzie się specjalny pokaz sztuki cyrkowej dla małych pacjentów.

8 października o godzinie 14.00 sala widowiskowa Centrum Zdrowia Dziecka zamieni się w najpradziwsżą cyrkową arenę. Widownia tego dnia może przekroczyć nawet 100 osób! Do magicznego świata cyrku małych pacjentów zaproszą artyści XIX Międzynarodowego Festiwalu Cyrkowego.

– Cyrkowi artyści niewątpliwie wniosą wiele radości do życia naszych małych pacjentów i ich opiekunów. Ciężko chore dzieci przebywające w naszym Instytucie będą miały szanse choć na chwilę zapomnieć o stersie związanym z pobytem w szpitalu oraz badaniami i będą po prostu dobrze się bawić, jak ich zdrowi rówieśnicy – mówi Katarzyna Gardzińska, rzecznik prasowy CZD.

Dzieci zobaczą wspaniałe pokazy akrobatyczne wykonaniu duetu Claudio, ekwilibrystyczny występ 13 – letniej Leny, iluzję w wykonaniu Kamila Zalewskiego oraz wspaniałego klauna RiCO, który bawił publicznosć na wszystkich niemal szerokościach geograficznych.

Zaproszeni artyści są uczestnikami 19 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej, który rozpoczał się 22 września i potrwa do 28 października. Hasło tegorocznego festiwalu "POWRÓT DO DZIECIĘCYCH LAT" nawiązuje do wyjątkowego baśniowego charakteru programu, który, jak twierdzą jego twórcy - rozbawi, wzruszy i pozwoli oderwać się od codzienności widzom niezależnie od wieku.

– Głównie przesłanie naszej pracy to niesienie radości innym. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli wystąpić przed takimi widzami – wbrew powszechnej opinii to właśnie dzieci są bardzo wymagającą publicznością. Mam nadzieję, że nasz występ przyniesie im wszystkim wiele radości – mówi Kamil Zalewski, jeden z uczestników spektaklu.

CYRK ZALEWSKI

Cyrk Zalewski to najstarszy polski cyrk. Cyrkowe tradycje w rodzinie Zalewskich sięgają 8 pokoleń. Cyrk powstał w 1991 r., a od 19 lat organizuje własny Festiwal.

Dyrekcja cyrku dokłada starań, aby zarówno festiwalowy, jak i całoroczny program był na najwyższym światowym poziomie.

Cyrk Zalewski należy do Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki oraz European Circus Association, których celem jest dbanie o dobry wizerunek branży cyrkowej i przestrzeganie standardów sztuki cyrkowej, bezpieczeństwa, w szczególności w zakresie opieki nad zwierzętami.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.