Trwa ładowanie...

Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam, Mary Haseltine

Avatar placeholder
13.05.2021 10:46
Materiał sponsorowany przez
(Materiał prasowy)

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. – Jan Paweł II, Familiaris consortio.

Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam (oryg. Made for This: The Catholic Mom's Guide to Birth) to niejako kompendium katolickiego spojrzenia na dar rodzicielstwa. To pierwsza książka na temat porodu z katolickiego i holistycznego punktu widzenia. Porusza m.in. zagadnienia teologii ciała, decyzji dotyczących planu porodu oraz przygotowania ciała, umysłu i duszy do macierzyństwa. Zawiera praktyczne porady nie tylko na czas samego porodu, ale także okres ciąży i opieki nad dzieckiem. Mary Haseltine pokazuje w niej piękno i siłę kobiety. Nie unika także trudnych tematów: depresji poporodowej, utraty dziecka poczętego lub jego utraty krótko po porodzie.

– Wierzę głęboko, że na tych stronach każda kobieta przygotowująca się do porodu znajdzie coś dla siebie. Modlę się o to, aby ta książka była wam zachętą, łaską, nadzieją, pięknem i prawdą. Mam nadzieję, że po lekturze głęboko w sercu odnajdziesz tę prawdę, że bez względu na to, do jakiego porodu jesteś powołana, jesteś stworzona do macierzyństwa. Niech Pan pobłogosławi ciebie i twoje dzieciątko zdrowiem, szczęściem i prawdziwie uświęconym momentem narodzin twojego małego szczęścia – pisze Mary Haseltine.

(Materiał prasowy)

Ta katolicka certyfikowana doula i nauczycielka rodzenia, zwraca się przede wszystkim do osób wierzących, ale także tych, którzy poszukują̨ Boga w codzienności i wkrótce zostaną̨ rodzicami lub już̇ nimi są̨. Daje wsparcie i nadzieję oraz uczy wdzięczności za cud macierzyństwa.

– Zwrócenie uwagi na siłę i predyspozycje posiadane przez każdą kobietę, a uzdalniające ją do aktywnego i dobrego przeżycia porodu, jest niezwykle cennym aspektem. Odkrycie w całości daru macierzyństwa, perspektywy wspaniałego planu Boga, to niezaprzeczalny walor publikacji. Jestem przekonany, że lektura książki Mary Haseltine będzie inspirującym doświadczeniem – dr Tomasz Dmochowski, lekarz medycyny, specjalista ginekologii i położnictwa.

Patronat nad książką objęli:

Wirtualna Polska – Wp.pl, „Przewodnik Katolicki”, „Idziemy”, „Wszystko, co Najważniejsze” „Teologia Polityczna”, miesięcznik „W drodze”, „Echo Katolickie", wiara.pl, Aleteia.pl, misyjne.pl, Opoka.org.pl, dominikanie.pl, Siódma9, Radio Nadzieja, Radio Emaus, Radio DOXA, Szansa Poznania, Fundacja Makatka, ProLife Clinic.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze