Trwa ładowanie...

Co jeść podczas ciąży (recenzja)

„Ciąża to nie choroba!” Tłumaczą ci wszyscy i robią krzywe miny, podczas gdy ty obierasz marchewkę na grubość centymetra lub 15 minut parzysz cytryny, zanim wciśniesz je do jakiegokolwiek napoju. Ciąża to piękny czas, ale faktycznie to także czas twoich żywieniowych niepokojów. Co jeść? Czego nie? Czego jeść więcej , a czego mniej?

 Co jeść podczas ciąży – Dr Rana Conway
Co jeść podczas ciąży – Dr Rana Conway

zobacz galerię

Na te wszystkie pytania z pewnością odpowie ci książka proponowana przez wydawnictwo Esprit: Dr Rana Conway „Co jeść podczas ciąży?”. Mimo tego, że na okładce widnieje jedna autorka, do pracy nad poradnikiem przyłączyło się wiele innych osób, związanych m.in. z agencją standardów żywieniowych, agencją ochrony zdrowia, a także, co trudno byłoby odgadnąć, obsługą klientów Tesco. Książka zatem powstała w oparciu o profesjonalne rady i autentyczne informacje.

Poradnik zaczyna się częstymi pytaniami, jakie zadają zdezorientowane młode mamy. Dr Conway odpowiada na nie odsyłając jednocześnie do odpowiedniej strony napisanej przez siebie książki. Przedstawia także najbardziej popularne mity związane z ciążową dietą. Następnie odnaleźć można tu niezwykle poręczny spis pokarmów, potraw i napojów, porady dla mam, które niestety borykają się z nudnościami, informacje dotyczące przyrostu wagi, instrukcje skupiające się na chęci wypicia kawy czy kieliszka wina podczas ciąży. Dodatkowo autorka przedstawia czytelniczkom najnowsze odkrycia naukowe związane z jedzeniem i jego wpływem na rozwój maleństwa.

Jednym słowem „Co jeść podczas ciąży?” to wybawienie dla mam, które swym jedzeniem chcą wzmocnić dzieciątko noszone w brzuchu, mam zdezorientowanych uginającymi się w hipermarketach półkami, mam, które od dłuższego czasu powtarzają słowa „Co ja mogę zjeść?”.

Czy warto inwestować w tego rodzaju poradniki? Tak! To oczywiście nigdy nie to samo co osobista wizyta u lekarza, ale zawsze mamy pod ręką fachową pomoc, zwłaszcza, że jedzenie jest bardzo ważne w tym pięknym dla każdej kobiety czasie. Drogie mamy! Zamiast odwiedzać fora internetowe czy wydzwaniać do koleżanek, sprawcie sobie poradnik Dr Rany Conway „Co jeść podczas ciąży?”. W czysty, prosty i konkretny sposób uzyskacie tu informacje o wskazanych produktach i napojach, o wartościowości poszczególnych składników, o ciąży wegetariańskiej, a także… o przygotowaniach do następnej ciąży. Polecam lekturę!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.