Trwa ładowanie...

Co chrzestny może kupić dziecku na komunię?

Avatar placeholder
29.11.2018 19:19
Dzieci zawsze z niecierpliwością czekają na rozpakowanie prezentów komunijnych, zwłaszcza od rodziców, chrzestnych i dziadków
Dzieci zawsze z niecierpliwością czekają na rozpakowanie prezentów komunijnych, zwłaszcza od rodziców, chrzestnych i dziadków (istockphoto.com/Liudmila_Fadzeyeva)

Pierwsza Komunia Święta to ważny dzień nie tylko w życiu dziecka, ale także wyzwanie dla chrzestnego. Wybór prezentu nie powinien być przypadkowy, dlatego postanowiliśmy ustalić, co sprawi dziecku największą frajdę, a zarazem nie przewyższy możliwości finansowych chrzestnego.

spis treści

1. Rower na komunię – czy to dobry pomysł na prezent?

Rower to jeden z najbardziej klasycznych prezentów komunijnych, jednak, aby okazał się strzałem w dziesiątkę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Tym bardziej, że do wyboru mamy dwa rodzaje: rowery miejskie oraz rowery górskie. Wybrany model powinniśmy dopasować do wagi i wzrostu dziecka. Im maluch jest wyższy, tym koła powinny mieć więcej cali. Przyjmuje się, że standardowe wymiary to 24 cale, jednak dla wyższego dziecka lepiej wybrać 26 cali, a dla mniejszego – 20 cali.

Zobacz film: "Co kupić dziecku na pierwszą komunię świętą?"

Aby rower posłużył dziecku co najmniej dwa lata, warto sprawdzić, jakie posiada udogodnienia. Stalowa rama, oświetlenie ledowe przednie i tylne, przerzutki zamontowane z przodu i z tyłu – te cechy powinny wyróżniać funkcjonalny rower. Ponadto ważny jest także design roweru. Dziewczynki z pewnością zauroczy model w pastelowym kolorze np. seledynowy rower z koszykiem. Chłopiec zwróci uwagę na ciemną kolorystykę sprzętu.

2. Deskorolka elektroniczna czy gokart – co wybrać na komunię?

Kolejnym na naszej liście pomysłem na prezent jest wybór pomiędzy deskorolką elektroniczną a gokartem, który warto skonsultować z rodzicami. Deskorolka elektroniczna to ulepszona wersja tradycyjnego longoboarda, którą sterujemy za pomocą pilota. Balansując, możemy jechać do przodu, do tyłu lub przekręcić się o 360 stopni. Oczywiście, do tego typu sprzętu warto dokupić kask oraz ochraniacze, które zabezpieczą dziecko przed ewentualnym upadkiem.

Frajdę zapewni dziecku nauka jazdy własnym samochodem w wersji mini, czyli gokartem. Możemy wybrać droższą elektroniczną wersję lub zdecydować się na gokart na pedały. Jeśli wiemy, że dla dziecka to pierwszy tego typu gadżet, warto wybrać model napędzany siłą mięśni. Będzie łatwiejszy w utrzymaniu. Rodzice bez problemu wstawią go do garażu, na balkon lub do piwnicy, a zimą (jeśli mieszkają w bloku) wywiozą do dziadków, do znajomych bądź na działkę.

3. Gadżety elektroniczne na komunię do 1000 złotych

Komunia to dobry moment na wprowadzenie dziecka w skomplikowany świat techniki, dlatego warto rozważyć wybór smartfona lub tableta jako prezentu. Tę kwestię warto przedyskutować z rodzicami. Jak wybrać idealny gadżet elektroniczny dla dziecka, który będzie bezpieczny, a zarazem będzie posiadał wiele ciekawych funkcji?

W tym wypadku warto pomyśleć o solidnym sprzęcie wykonanym z trwałych materiałów, tak aby nie uszkodził się w trakcie zabawy czy przy pierwszym upadku ze schodów. Dobry aparat w smartfonie to jedna z najważniejszych funkcji, którymi zainteresowany jest maluch. Ponadto bardzo ważne będą edukacyjne aplikacje wgrane przez rodziców.

Tablet dla dzieci może się przydać podczas odrabiania lekcji
Tablet dla dzieci może się przydać podczas odrabiania lekcji (istockphoto.com/gpointstudio)

Jeśli wybierzemy tablet, możemy przez niego dzwonić – wystarczy model z wejściem na kartę SIM. Edukacyjne gry na tablecie są równie ważne dla rozwoju kilkulatka. A może dziecko będzie nagrywało filmiki oraz robiło zdjęcia designerskim sprzętem, którymi pochwali się przed rodzicami i kolegami w szkole?

Pamiętajmy jednak, by ekran tableta miał dużą przekątną (min. 8 cali) oraz był odporny na wstrząsy. Do obu sprzętów warto dokupić etui chroniące przed zarysowaniami.

Polecane dla Ciebie