Trwa ładowanie...

Ciuszki dla niemowląt – rozmiary. Co wybrać?

Avatar placeholder
21.12.2022 14:03
Ciuszki dla niemowląt – rozmiary. Co wybrać?
Ciuszki dla niemowląt – rozmiary. Co wybrać? (materiał partnera)

Artykuł sponsorowany MyBasic

Noworodki i niemowlaki mają szczególne wymagania. Pierwsze miesiące życia maleństwa wymagają od rodziców bardzo dużo uwagi. Także wybór ubranek dla niemowląt nie jest dla świeżo upieczonych rodziców prostą sprawą. Podpowiadamy więc, jak sobie ułatwić zakupy i jak wybrać ciuszki, które będą najlepsze dla maluszków.

Rozmiary - ciuszki niemowlęce dla najmniejszych od rozmiaru 50-56

Maleństwa przychodzą na świat z różną wagą. Średnia waga noworodka to jedynie nieco ponad 3 kg i do 52 cm długości. Ma na to wpływ wiele czynników, czy dziecko jest donoszone i urodzone w terminie, płeć maluszka, czy jest to ciąża pojedyncza oraz wiele innych, jak stan matki, oraz czynniki genetyczne czy środowiskowe. Oczywiście dzięki nowoczesnym badaniom rodzice kontrolują prawidłowy rozwój swojego dziecka i mają pogląd na to, czy wszystko przebiega prawidłowo i mogą w przybliżeniu określić wielkość maluszka. To ułatwia dobranie ciuszków dla niemowląt i noworodków. Część sklepów nie oferuje najmniejszych rozmiarów, czyli tych od 50 cm. Warto więc wybrać takie miejsca, gdzie znajdziemy pełen wybór, szczególnie jeśli dziecko urodzi się drobniejsze.

Jak wybrać rozmiar ubranka dla niemowlaka?

Dobór ciuszków dla maluszka jest łatwiejszy, gdy mały człowiek jest już na świecie i rodzice nie muszą się już niczego domyślać. Ciuszki niemowlęce wybieramy pod względem długości ciała, gdyż początkowo u noworodków nie podaje się wzrostu, dzieje się tak dopóki dziecko nie stoi na własnych nóżkach. Przy czapeczce natomiast musimy wziąć pod uwagę obwód główki. Pierwsze rozmiary, jakie spotykamy najczęściej to ciuszki dla niemowlaków w rozmiarze:

  • 50 – 56 cm
  • 56 – 62 cm
  • 62 – 68 cm

Od rozmiaru 62 kolejne rozmiary rozpoczynają się co 6 cm, i tak mamy np. 68 cm, 74 cm itd. Oczywiście w zależności od marki, podane wymiary mogą się różnić, jednak taki poddział jest często stosowany. Pierwsze z rozmiarów to modele głównie dla noworodków i drobnych maluszków. Jednak i w ich przypadku dobranie właściwych wymiarów jest równie ważne. Mimo iż rodzicom często towarzyszy pytanie, czy warto kupować mniejsze ubranka, skoro dziecko szybko z nich wyrośnie, zachęcamy, by dopasować rozmiar dla maluszka. Wystarczy kilka sztuk takich ciuszków, a maluszek będzie miał zapewniony pełen komfort.

Dopasuj rozmiar ubranka

Jak wspomnieliśmy wyżej, ważne by ciuszki były dopasowane do rozmiaru dziecka. Trzeba bowiem zwrócić szczególną uwagę na specjalne potrzeby maleństwa. Przede wszystkim taki maluch większość czasu przesypia. Powinien więc mieć ubranko, które nie uwiera, nie podciąga się, chroni przed wyziębieniem, co także ważne również takie, które się nie roluje i nie fałduje. Leżenie na pozwijanym materiale nie jest przyjemne, a za duże ubranka mogą powodować u niemowlaka dyskomfort. Pamiętać także należy, że dziecko nie może, poza płaczem, zasygnalizować, że nie jest mu wygodnie. To dorośli muszą sprawić, by tak było.

Ciuszki dla niemowląt – jakie materiały będą najlepsze?

Noworodki i niemowlęta mają bardzo delikatną skórę. Wybór materiału powinien więc uwzględniać ich szczególne potrzeby. Najlepiej sprawdzają się naturalne surowce, jak np. bawełna, która jest bardzo popularna wśród materiałów dla najmłodszych. Jest delikatna, miękka, wytrzymała. Można ją prać i jest bezpieczna. Przy wyborze ubranek niemowlęcych warto sprawdzić, czy ciuszki posiadają certyfikaty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo. Może to być certyfikat Oeko-Tex lub np. GOTS.

Oryginalne i ciekawe ubranka niemowlęce w wielu kolorach i rodzajach można znaleźć na MyBasic. To polska marka, która oferuje sprawdzone ubranka, w tym ciuszki dla niemowląt. W sklepie znajdziesz szeroką rozmiarówkę - od najmniejszych rozmiarów, po modele dla starszych dzieci, a nawet dla dorosłych. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać najlepsze ciuszki dla maluszków, które zapewnią im komfort, który jest im niezbędny do prawidłowego rozwoju.

Artykuł sponsorowany MyBasic

Polecane dla Ciebie