Trwa ładowanie...

Chusteczki nawilżane? Postaw na bezpieczeństwo i ekologię!

Materiał partnera WaterWipes
(Adobe Stock)

Wielu rodziców zgodzi się, że rewolucyjnym wynalazkiem są chusteczki nawilżane. Można je używać wszędzie: w domu, na spacerze, w podróży. Na rynku jest ich całe mnóstwo, jednak nie wszystkie są odpowiednie dla małych dzieci. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Chusteczki nawilżane, mylnie nazywane chusteczkami nawilżającymi, używamy najczęściej od pierwszego dnia życia dziecka. Świetnie sprawdzają się do pielęgnacji delikatnej skóry noworodka. Tu jednak nie ma kompromisów. Produkt stosowany u tak małych dzieci musi być w pełni bezpieczny i delikatny. Nie może zawierać żadnych konserwantów ani substancji drażniących, m.in. wybielaczy, które mogą wysuszać skórę, czyniąc ją w ten sposób skłonną do podrażnień i alergii. Ten restrykcyjny wymóg spełniają chusteczki WaterWipes, w składzie których znajdziemy tylko dwa składniki: 99,9% wody i odrobinę ekstraktu z owoców. I nic poza tym! To sprawia, że produkt nadaje się do pielęgnacji dzieci od pierwszego dnia życia. Może być stosowany również u wcześniaków. A z doświadczenia mogę napisać, że kto raz sięgnął po chusteczki WaterWipes, nie chce używać żadnych innych.

Na uwagę zasługuje też sama jakość chusteczek. Nie ma nic gorszego jak rwący się materiał w sytuacji, kiedy pilnie potrzebujesz usunąć zabrudzenia ze skóry swojego dziecka. WaterWipes są wykonane w 100 proc. z wiskozy. Jest to odnawialny materiał roślinny. Bardzo miękki i delikatny w dotyku, a przy tym wytrzymały.

Dla małego alergika

Obecnie wiele dzieci zmaga się z problemami skórnymi. Wpływ na ten stan rzeczy ma nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też obecność substancji drażniących w produktach przeznaczonych do pielęgnacji najmłodszych. A te, kryjące się na liście składników pod tajemniczo brzmiącymi nazwami, niewielu z nas jest w stanie rozszyfrować. Pamiętajmy też, że skóra noworodka jest zdecydowanie cieńsza od skóry osoby dorosłej, a co a tym idzie – szkodliwe substancje łatwiej będą przenikały do młodego organizmu. Szybciej też ulega wysuszeniu, przez co staje się podatna na otarcia i odparzenia.

Chusteczki WaterWipes są hipoalergiczne. Sprawdzą się u małych pacjentów z atopowym zapaleniem skóry, w przypadku których kosmetyki i produkty pielęgnacyjne muszą być w pełni bezpieczne i jak najbardziej naturalne.

Chusteczki nawilżane a środowisko

W dobie kryzysu klimatycznego istotne są nie tylko parametry jakościowe chusteczek, ale też ich wpływ na środowisko naturalne. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że nasze wybory mają duże znaczenie dla przyrody. Staramy się ograniczać plastik w codziennym życiu, sięgamy po kosmetyki przyjazne dla planety. To bardzo korzystny kierunek, który obrał też producent chusteczek WaterWipes. Są one biodegradowalne, co potwierdziły testy przeprowadzone przez niezależne firmy. Badania wykazały, że chusteczki WaterWipes ulegają biodegradacji w ciągu 12 tygodni, co oznacza że po tym czasie nie pozostaje po nich ślad na naszej ziemi.

Chusteczki WaterWipes nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. To czyni je odpowiednimi dla wegan. Produktów dla dzieci jest na rynku całe mnóstwo. Nie każdy jednak jest odpowiedni dla delikatnej skóry niemowląt i produkuje się go z poszanowaniem środowiska naturalnego. Warto zwracać uwagę na oba te aspekty, mając na uwadze przede wszystkim dobro naszej pociechy.

Materiał partnera WaterWipes
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
https://ad.doubleclick.net/ddm/trackclk/N30306.110317WP.PL/B26362042.313809462;dc_trk_aid=506236847;dc_trk_cid=156711037;utm_source=wp.pl;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=;tfua=;ltd=