Trwa ładowanie...

Chusteczki Bambino Dzieciaki wycofane z rynki. Powód? Ryzyko infekcji

Avatar placeholder
14.08.2019 18:32
Chusteczki nawilżające czyszczące
Chusteczki nawilżające czyszczące

Chusteczki Bambino Dzieciaki decyzją GIS zostają wycofane z rynku. Wycofanie dotyczy konkretnej partii chusteczek spłukiwanych toaletowych o zapachu gruszki i brzoskwini. Powód? Istnieje duże ryzyko pojawienia się podrażnień i infekcji skóry, a także nieprzyjemnego zapachu.

Firma NIVEA Polska Sp. z.o.o. poinformowała o wycofaniu z rynku chusteczek spłukiwanych toaletowych Bambino Dzieciaki o zapachu gruszki i brzoskwini. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, decyzja o wycofaniu produktu została podjęta przez firmę jako środek zapobiegawczy. Podczas testów wykryto bowiem, że składniki konserwujące produkt nie spełniają odpowiednich wewnętrznych standardów jakości.

Chusteczki Bambino Dzieciaki
Chusteczki Bambino Dzieciaki (materiały prasowe)

Niedoskonałość układu konserwującego w chusteczkach może prowadzić do namnażania się bakterii, a to z kolei stwarza ryzyko podrażnień czy infekcji skórnych.

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

Podkreślmy, że jest to dobrowolne wycofanie, a z rynku znikną tylko konkretne partie produktu. Chodzi wyłącznie o chusteczki z tymi numerami partii:

  • Chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu gruszki nr 95828, EAN – kod kreskowy – 5900017071114 (partia nr 92355008 PD), o terminie przydatności 11/2021,
  • Chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu brzoskwini nr 95829, EAN – kod kreskowy 5900017071138 (partia nr 92345008 PD), o terminie przydatności 11/2021.

Jak podaje firma NIVEA Polska Sp. z.o.o., konsumenci, którzy zakupili wadliwy produkt, mają możliwość zwrotu go do miejsca zakupu, nawet jeśli opakowanie zostało już otwarte, a klient nie posiada paragonu. Firma umieściła informacje na temat wycofania na stronie www.bambino.pl, oraz na Facebooku marki Bambino. Konsumenci mają też możliwość skontaktowania się z firmą poprzez infolinię +48 801 988 888 i formularz kontaktowy na stronie: https://bambino.pl/kontakt.

Zobacz też: Pieluszkowe zapalenie skóry - jak je rozpoznać?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze