Bociania Paczka

Bociania Paczka to odpowiedź na potrzeby polskich rodzin. Rodzin, które
planują pierwsze bądź kolejne dziecko ale dość często ich sytuacja finansowa ich powstrzymuje. Ponadto nie chodzi tylko o rodziców, którzy potrzebują wsparcia.

Akcja Bociania Paczka

Bociania Paczka to akcja, która pomaga rodzicom w zapewnieniu dzieciom radosnego i beztroskiego dzieciństwa.

Chodzi również o ułatwienie w ogóle skompletowania wyprawki dla maluszka. Jako rodzicie zauważyliśmy, że po wychowaniu w początkowym okresie naszej córki zostały nam wszystkie rzeczy typu wózek, łóżeczko czy krzesełko do karmienia. Większość przekazaliśmy innym lub sprzedaliśmy ale zarobek był tak niewielki że lepiej było oddać to tym, którzy mogą skorzystać z tych zupełnie niezniszczonych rzeczy. Okazało się, że to historia nie tylko naszej rodziny ale każdej, która zdecydowała się na posiadanie potomstwa. Z drugiej strony są Ci rodzice, którzy dopiero planują posiadanie dzieci i nie mają na wyprawkę lub najprościej nie potrzebują nowych rzeczy a chętnie przyjmą te, które trafią do Banku Wyprawek. I tutaj mogą też wrócić jeśli będą nawały się do ponownego wykorzystania.

Polecane wideo:

Obecnie, Bociania Paczka związana jest z trzema rodzinami, m.in. z Panią Edytą z Krakowa. Polacy bardzo szybko odpowiedzi na nasz apel i w ciągu kilku dni otrzymaliśmy pełne wyposażenie pokoju maluszka dla Pani Edyty. W tym łóżeczko, wózek, spacerówkę a nawet huśtawkę i wiele innych potrzebnych produktów. Wiele osób wysłało produkty bezpośrednio do Pani Edyty.

Jak to działa? To proste. Są trzy formy współpracy z Bocianią Paczką.

1) Wysyłka produktów do naszej fundacji a my przekazujemy je do rodzin

2) Wysyłka bezpośrednio do rodziców po kontakcie z naszą fundacją

3) Wpłata środków na konto fundacji za które zakupujemy pieluchy, mleka lub kosmetyki.

Głównie mówimy o pieluchach i mleku oraz kosmetykach. Oczywiście zapotrzebowanie jest także na ubranka, śpiworki ale również łóżeczka, wózki, nowe butelki, smoczki itp.

Dni Kobiet w Ciąży są sposobem na zwrócenie uwagi na potrzeby kobiet w ciąży. Przede wszystkim jednak ma być to święto i celebracja ciąży. Pokazanie tego jak wartościowe jest bycie w ciąży, jakie ma to znaczenie dla społeczeństwa i nas samych w przyszłości.

Akcja prowadzona jest dwa razy w roku, ponieważ kobieta jest w ciąży 8-9 miesięcy, więc wyznaczając jeden dzień, wiele z nich nie miałoby szansy obchodzić swojego święta.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Dziadek z reklamy Allegro we wzruszającym apelu do wszystkich wnuków

Robert Mazurkiewicz Jakiś czas temu Robert Mazurkiewicz stał się jednym z najsłynniejszych dziadków w Polsce i na świecie. Wszystko dzięki wzruszającej roli w świątecznym spocie Allegro. Przed świętami Bożego Narodzenia poruszył serca milionów ludzi -...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl w Katowicach Akademia RodziceMalucha.pl organizuje 6 marca spotkanie w Katowicach.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

"Lato z książką"

"Lato z książką"

Lato z książką 2014 Zapraszamy na imprezę "Lato z książką" sponsorowane m.in. przez Wydawnictwo Zysk i S-ka.