Trwa ładowanie...

Bajkowy świat głoski R (recenzja)

Twoje dziecko ma problem z r? Martwisz się, gdy wciąż mówi : Poploszę kanapkę z selem? Pierwsze co nasuwa się na myśl to wada wymowy.
Martwisz się, że tak już będzie zawsze i Twoje dziecko będzie miało dyslalię . Warto wówczas udać się do logopedy. Oprócz tego - co również potwierdzi każdy specjalista - trzeba także działać samemu. I właśnie w tym przypadku niezwykle pomocna może okazać się publikacja „Bajkowy świat głoski R” zaproponowana przez Wydawnictwo Harmonia. To świetna zabawa i nauka w jednym. Na czym to polega i jak wygląda?

Bajkowy świat głoski R – Grażyna Wasilewicz
Bajkowy świat głoski R – Grażyna Wasilewicz

zobacz galerię

Z zewnątrz przypomina kolorową papierową teczkę na rysunki. Po otwarciu od razu wpada nam w ręce przewodnik - część dla rodzica - informacja jak korzystać z publikacji. Następnie zapoznajemy się z obrazkowymi historyjkami, bajeczkami utrwalającymi wymowę i zdaniami, które stanowią podpisy do ilustracji.
Gdy dziecko pracuje z „Bajkowym światem głoski R” najpierw czyta bajeczkę lub słucha, jak opowiada dorosły, następnie przy pomocy obrazków układa poznaną historyjkę (kartoniki wsuwa do plastykowych kieszonek, dołączonych do publikacji).
Gdy już wykona pracę, odwraca planszę i sprawdza czy na drugiej stronie powstał obrazek, który stanowi jednocześnie wynik pracy dziecka. Na samym końcu, obok historyjki układa krótkie zdania, będące jednocześnie podpisami do obrazków. Zdania oczywiście są obfite w głoskę „R”.

Oto przykład jednego z nich: „Nad strumykiem wśród paproci stał wielopiętrowy dom” albo „Marzec przekonywał, że wiosna jest najurokliwszą porą roku” Teczka jest bardzo poręczna i zajmuje niewiele miejsca, mimo iż znajduje się w niej naprawdę dużo materiałów pomocnych przy utrwaleniu wymowy głoski „r”. Jest to świetny wynalazek dla rodziców, chcących (prócz terapii logopedycznej u specjalisty) zająć się dzieckiem w domu.

To wspólna zabawa pozwalająca ciekawie spędzić czas, a zarazem pożyteczna nauka pomagająca najmłodszym poradzić sobie z rotacyzmem. Publikację dla rodziców i dzieci polecam w 100%.

Ewelina Niestrawska-Mazur

Bajkowy świat głoski R
Grażyna Wasilewicz
Wydawnictwo Harmonia
Gdańsk

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.