Trwa ładowanie...

Bajkowa sesja niezwykłej dziewczyny

Andrea Sierra Salazar nie pozwoliła na to, by rak odebrał jej pewność siebie. Wzięła udział w wyjątkowej sesji fotograficznej.

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

Dlaczego wyjątkowej? Bo było to doświadczenie trudne zarówno dla fotografa, jak i samej modelki. Dziewczyna pozuje bowiem bez włosów, które utraciła w czasie chemioterapii. Ich brak jednak w żaden sposób nie ujmuje nastolatce kobiecości.

1. Diagnoza, która zmienia wszystko

Andrea Sierra Salazar kilka miesięcy temu rozpoczęła leczenie nowotworu. Zdiagnozowano u niej chłoniaka Hodgkina (ziarnicę złośliwą). Choroba znacząco zmieniła jej życie. Młoda dziewczyna rozpoczęła radioterapię i chemioterapię, bo tylko w ten sposób ma szansę na całkowite wyleczenie.

Andrea Sierra Salazar (Facebook)
Andrea Sierra Salazar (Facebook)

Andrei w walce z chorobą towarzyszyli znajomi, przyjaciele i rodzice. To właśnie mama nastolatki podsunęła jej pomysł, by spróbowała swoich sił przed obiektywem aparatu. Dziewczyna od zawsze o tym marzyła, wyróżnia się zresztą delikatną urodą i jest bardzo fotogeniczna. Dużym problemem było jednak zaakceptowanie przez nastolatkę zmiany swojego wyglądu.

Dotychczas pewna siebie i pełna optymizmu Andrea musiała pogodzić się z tym, że w wyniku chemioterapii utraciła włosy, będące wizytówką każdej kobiety. Z pomocą przyszły peruki, które pozwalały na codzienne metamorfozy. To jednak nie wystarczało dziewczynie, bo fotografie były nienaturalne, nieprawdziwe.

2. Zdjęcia z duszą w tle

Gerardo Garmendia, profesjonalny fotograf, zdecydował się wykonać Andrei zdjęcia. I to nie byle jakie! Andrea wygląda na nich niczym księżniczka z bajki. Piękna suknia, nienaganny makijaż, radosny błysk w oku. I choć głowa nastolatki jest całkowicie pozbawiona włosów, to nie ona przyciąga uwagę.

Andrea Sierra Salazar (Facebook)
Andrea Sierra Salazar (Facebook)

3. By nieść nadzieję!

Sesja fotograficzna Andrei na początku miała dodać otuchy dziewczynom, które przebywają na tym samym oddziale, co niezwykła modelka. Szybko jednak okazało się, że zdjęcia nastolatki zainspirowały młodzież całego świata.

Andrea zwraca uwagę młodych osób na to, by dążyli oni do realizacji swoich marzeń mimo przeciwności losu. Pokazuje ponadto, że to co ważne, jest niewidoczne dla oczu. Nie liczy się wygląd lub fizyczne atrybuty. Istotne jest to, czy od człowieka bije radość, dobroć i wiara w drugiego człowieka.

(Facebook)

Andrea, choć ma dopiero 17 lat, zadziwia swoim podejściem do życia i pewnością siebie. Stała się wzorem dla wielu młodych ludzi.

4. Sesja z rakiem

Choroba nowotworowa jest bardzo trudnym doświadczeniem w życiu człowieka. Zmienia absolutnie wszystko. Edukacja, praca zawodowa, marzenia – wszystko zaczyna być podporządkowane procesowi leczenia. Są jednak osoby, które chcą zmierzyć się z chorobą w niecodzienny sposób.

Świadomie decydują się na sesje fotograficzne, które z jednej strony pokazują obraz choroby, z drugiej zaś podkreślają, że rak nie pozbawił ich człowieczeństwa, wiary w siebie i radości życia.

W wyjątkowej sesji udział wzięła kanadyjska modelka, Elizaveta Bulokhova. Będąc w 4 miesiącu ciąży dowiedziała się, że ma raka. Usunięto jej 95 proc. szczęki. Kobieta jednak się nie poddała, i mimo zaleceń lekarzy, by dokonała aborcji, zdecydowała się donosić ciążę. Urodziła zdrowego synka, z którym wzięła udział w sesji zdjęciowej. Kobieta pozuje bez peruki, nie wstydzi się pokazywać blizn. W ten sposób wspiera kobiety, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.