Bajkowa sesja niezwykłej dziewczyny

Andrea Sierra Salazar nie pozwoliła na to, by rak odebrał jej pewność siebie. Wzięła udział w wyjątkowej sesji fotograficznej.

Dlaczego wyjątkowej? Bo było to doświadczenie trudne zarówno dla fotografa, jak i samej modelki. Dziewczyna pozuje bowiem bez włosów, które utraciła w czasie chemioterapii. Ich brak jednak w żaden sposób nie ujmuje nastolatce kobiecości.

Diagnoza, która zmienia wszystko

Andrea Sierra Salazar kilka miesięcy temu rozpoczęła leczenie nowotworu. Zdiagnozowano u niej chłoniaka Hodgkina (ziarnicę złośliwą). Choroba znacząco zmieniła jej życie. Młoda dziewczyna rozpoczęła radioterapię i chemioterapię, bo tylko w ten sposób ma szansę na całkowite wyleczenie.

Andrei w walce z chorobą towarzyszyli znajomi, przyjaciele i rodzice. To właśnie mama nastolatki podsunęła jej pomysł, by spróbowała swoich sił przed obiektywem aparatu. Dziewczyna od zawsze o tym marzyła, wyróżnia się zresztą delikatną urodą i jest bardzo fotogeniczna. Dużym problemem było jednak zaakceptowanie przez nastolatkę zmiany swojego wyglądu.

Dotychczas pewna siebie i pełna optymizmu Andrea musiała pogodzić się z tym, że w wyniku chemioterapii utraciła włosy, będące wizytówką każdej kobiety. Z pomocą przyszły peruki, które pozwalały na codzienne metamorfozy. To jednak nie wystarczało dziewczynie, bo fotografie były nienaturalne, nieprawdziwe.

Zdjęcia z duszą w tle

Gerardo Garmendia, profesjonalny fotograf, zdecydował się wykonać Andrei zdjęcia. I to nie byle jakie! Andrea wygląda na nich niczym księżniczka z bajki. Piękna suknia, nienaganny makijaż, radosny błysk w oku. I choć głowa nastolatki jest całkowicie pozbawiona włosów, to nie ona przyciąga uwagę.

By nieść nadzieję!

Sesja fotograficzna Andrei na początku miała dodać otuchy dziewczynom, które przebywają na tym samym oddziale, co niezwykła modelka. Szybko jednak okazało się, że zdjęcia nastolatki zainspirowały młodzież całego świata.

Andrea zwraca uwagę młodych osób na to, by dążyli oni do realizacji swoich marzeń mimo przeciwności losu. Pokazuje ponadto, że to co ważne, jest niewidoczne dla oczu. Nie liczy się wygląd lub fizyczne atrybuty. Istotne jest to, czy od człowieka bije radość, dobroć i wiara w drugiego człowieka.

Andrea, choć ma dopiero 17 lat, zadziwia swoim podejściem do życia i pewnością siebie. Stała się wzorem dla wielu młodych ludzi.

Sesja z rakiem

Choroba nowotworowa jest bardzo trudnym doświadczeniem w życiu człowieka. Zmienia absolutnie wszystko. Edukacja, praca zawodowa, marzenia – wszystko zaczyna być podporządkowane procesowi leczenia. Są jednak osoby, które chcą zmierzyć się z chorobą w niecodzienny sposób.

Świadomie decydują się na sesje fotograficzne, które z jednej strony pokazują obraz choroby, z drugiej zaś podkreślają, że rak nie pozbawił ich człowieczeństwa, wiary w siebie i radości życia.

W wyjątkowej sesji udział wzięła kanadyjska modelka, Elizaveta Bulokhova. Będąc w 4 miesiącu ciąży dowiedziała się, że ma raka. Usunięto jej 95 proc. szczęki. Kobieta jednak się nie poddała, i mimo zaleceń lekarzy, by dokonała aborcji, zdecydowała się donosić ciążę. Urodziła zdrowego synka, z którym wzięła udział w sesji zdjęciowej. Kobieta pozuje bez peruki, nie wstydzi się pokazywać blizn. W ten sposób wspiera kobiety, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Uczeń
Uczeń

Kolor ścian w pokoju dziecka

Kolor ścian w pokoju dziecka

Malowanie ścian w pokoju dziecka Kolor ścian w pokoju dziecka z pewnością ma wpływ na jego samopoczucie oraz efektywność nauki.

Uczeń

Ściany w pokoju dziecięcym

Ściany w pokoju dziecięcym

Farba czy tapeta? Czasami trudno się zdecydować, czy lepiej jest pokryć ścianę w pokoju dziecięcym farbą czy tapetą. Warto rozważyć zarówno wady, jak i zalety poszczególnych wykończeń ścian.

Uczeń

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

Powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia Nowe badania opublikowane na łamach American Psychologist zgłębiają pozytywny wpływ gier na ludzką psychikę. Isabela Granic, Adam Lobel oraz Rutger C. M. E. Engels w swojej pracy pod tytułem "Zalety...

Uczeń

Usztywniany tornister

Usztywniany tornister

Tornister o usztywnianym tyle Sztywny tył u plecaka pozwala na zachowanie odpowiedniej postawy.

Uczeń

Meble do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dziecięcego

Najlepsze meble dziecięce Meble dla dziecka muszą być ładne i funkcjonalne, aby były odpowiednie zarówno do zabawy, jak i nauki.

Uczeń

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

Przerażające statystyki UNICEF alarmuje - około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło przemocy na tle seksualnym. To jedno z najpoważniejszych naruszeń praw dziecka. Często towarzyszą mu również inne formy przemocy...

Uczeń

Debiut szkolny

Debiut szkolny

Początek szkolnej edukacji to czas dużych zmian w życiu dziecka.

Uczeń

Posłałeś dziecko do szkoły? Poznaj swoje prawa

Posłałeś dziecko do szkoły? Poznaj swoje prawa

Nie tylko obowiązki Uczeń uczęszczający do szkoły podstawowej ma nie tylko liczne obowiązki. W odpowiednich dokumentach zostały spisane (...) także jego prawa. Choć on sam zapewne nie zdaje sobie z tego sprawy, o tym, co może uczeń...

Uczeń

Łóżko dla dziecka

Łóżko dla dziecka

Łóżko do pokoju dziecięcego Łóżko do pokoju dziecięcego musi być przede wszystkim wygodne i zapewnić zdrowy i spokojny sen.