Trwa ładowanie...

"Bajeczki Maszy" część 1 (DVD) - recenzja

Pamiętacie rezolutną dziewczynkę o imieniu Masza z popularnego serialu dla najmłodszych „Masza i niedżwiedź”? Dzieci mają okazję przypomnieć sobie uroczą bohaterkę i poznać ją w nieco innej roli - opowiadacza bajek. W ofercie Galapagos Films na DVD ukazały się „Bajeczki Maszy”.

"Bajeczki Maszy" cz. I

"Bajeczki Maszy" cz. I

Płyta zawiera 13 odcinków:

Wilk i siedem koźlątek, Jaś i Małgosia, Lisica i zając, Czerwony Kapturek, Dziadek Mróz, Kalif, Wierzchołki i korzonki, Królewna żabka, Śnieżynka, Tomcio Paluch, Dziewczynka Kruszynka, Smolny byczek, Trzy prosiaki.

Masza opowiada bajeczki lalce i misiowi, ale zaprasza również dzieci do wysłuchania historii.

W części pierwszej „Bajeczek…” sympatyczna dziewczynka opowiada klasyczne bajki, które poznajemy zazwyczaj w dzieciństwie, ale w nowych, zabawnych i zaskakujących odsłonach.

Dużą wartość dla najmłodszych widzów niosą ze sobą morały, które na końcu każdego odcinka przedstawia Masza.

Opowiadając historię siedmiu koźlątek w bajce Wilk i siedem koźlątek, które zostały w domu same i pod nieobecność mamy padły ofiarą złego wilka Masza uczy dzieci, że nieznajomym nie powinno się otwierać drzwi. W odcinku Jaś i Małgosia przedstawiającym historię znanego rodzeństwa widzowie dowiadują się, że nie należy pić wody z kałuży, gdyż jest tam dużo bakterii oraz próbować jedzenia w obcym i niepewnym miejscu. W trzecim odcinku Lisica i zając, na podstawie historii biednego zajączka wykorzystanego przez lisicę, Masza przekonuje dzieci, że nie każdy może być przyjacielem oraz daje do zrozumienia, że swoje obowiązki należy wykonywać porządnie i ze starannością. Czwarty odcinek Czerwony Kapturek niesie zabawny przekaz - widzowie dowiadują się, że trzeba częściej odwiedzać babcię, żeby nie pomylić jej z wilkiem.

Z historii Kalifa dzieci wyniosą ważny wniosek - należy uczyć się języków obcych, a po wysłuchaniu bajki Wierzchołki i korzonki będą wiedziały, że bycie chytrym nie popłaca. Kolejna bajka opowiadana przez Maszę pod tytułem Królewna żabka przedstawia zaskakujący morał, dzięki któremu widzowie już wiedzą, że należy dbać o zwierzęta domowe. Bajka Śnieżynka daje jasny sygnał, że nie powinno się igrać z ogniem i bawić fajerwerkami, gdyż są niebezpieczne dla dzieci. Z kolei historia Tomcia Palucha uczy, że nie wolno dokuczać mniejszym i słabszym od nas.

Dziewczynka Kruszynka to wariacja Maszy na temat znanej wszystkim dzieciom bajki „Kopciuszek”. Według Maszy pracowici, uczciwi i porządni ludzie będą żyć długo i szczęśliwie i taki też morał przekazuje w tym odcinku. Przedostatnia bajka na płycie pt. Smolny byczek uzmysławia, że każda rzecz może się przydać, a jeśli jest na swoim miejscu przynosi dużo dobrego. Przy okazji dzieci poznają historię staruszków i sympatycznego byczka, dzięki któremu zaczęło im się wieść w życiu i gospodarstwie. Ostatnia historia Trzy prosiaki na podstawie zachowania niegrzecznych świnek uczy, że zawsze trzeba myśleć o innych, a bycie egoistą nie jest postawą godną naśladowania.

Polecam serdecznie pierwszą część „Bajeczek Maszy” nie tylko fanom sympatycznej dziewczynki, ale wszystkim dzieciom. Płyta DVD może być świetnym prezentem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Warto poznać historie, które opowiada Masza nie tylko z powodu niespodziewanych zwrotów akcji, ciekawych bohaterów czy uroczej animacji, ale przede wszystkim przez wzgląd na morał, który niesie ze sobą każdy odcinek.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.