Trwa ładowanie...
Back to school - wyprawka do szkoły

Back to school - wyprawka do szkoły

Artykuł sponsorowany Media Expert

Zakup podręczników, zeszytów, plecaka czy różnych akcesoriów to dopiero pierwszy krok na długiej drodze do ukończenia edukacji. Zanim nadejdzie wrzesień i Twoje dziecko usiądzie przy szkolnej ławce, musisz upewnić się, że niczego mu nie zabraknie. Konieczne jest zatem zorganizowanie wyprawki szkolnej. Dla milionów dzieci w Polsce wakacje to czas beztroskiej zabawy, wycieczek i całodniowych zabaw z przyjaciółmi. Jednocześnie jest to idealny czas, aby pomyśleć o ukończeniu szkolnego zestawu startowego. Nie warto zostawiać go na ostatnią chwilę i pod presją czasu udać się do sklepów w poszukiwaniu wszystkich niezbędnych akcesoriów. Należy o tym pomyśleć znacznie wcześniej.

Back to school - wyprawka do szkoły

Twój maluch szybko dorósł i ma zamiar iść do pierwszej klasy? W takim przypadku musisz zacząć od zera, organizując wyprawkę szkolną. Przede wszystkim zamów tornister – powinien być on ergonomiczny, wyposażony w szerokie szelki, reflektory i liczne komory na różne drobiazgi. W wyprawce nie powinno zabraknąć również zeszytów oraz piórnika ze wszystkimi akcesoriami (kredki, markery, długopisy, ołówki, gumka, temperówka, linijka). Niewątpliwie przydadzą się również podczas zajęć plastycznych farby zestawem pędzli, blokiem rysunkowym, blokiem technicznym, a także nożyczkami i klejem. Ponadto musisz pomyśleć o stroju do wychowania fizycznego, butach do zmiany i praktycznej torbie do ich trzymania.

Wyprawka szkolna dla nieco starszych dzieci

Twoje dziecko jest już starsze, a pierwsza klasa już jest za nim? Jeśli tak, to ukończenie tegorocznej wyprawki do szkoły powinno być dla Ciebie łatwiejsze – część niezbędnych rzeczy z pewnością zużyje Twoje dziecko w ciągu kolejnego roku szkolnego. Najprawdopodobniej nie trzeba ponownie kupować tornistra, piórnika czy torby na buty – te rzeczy trzeba tylko odświeżyć lub odpowiednio wyczyścić, aby można je było ponownie wykorzystać we wrześniu. Bez względu na to, ile lat ma Twoje dziecko, pamiętaj, aby pomyśleć o zakupie mu butelki z wodą, jak również opakowania na lunch. Możesz zapakować kanapkę w papier lub plastikową torbę, ale jest mało prawdopodobne, że jedzenie w ten sposób zapakowane przerwa do przerwy śniadaniowej. Kolorowe opakowanie z bohaterami ulubionej bajki jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli jest wykonane z twardego plastiku. Takie opakowanie zapewni, że żadna kanapka ani przekąska nie zniszczy się w plecaku.

Należy również pamiętać, że w obecnych czasach niezbędne jest także wyposażenie dziecka w sprzęt elektroniczny, do których można przede wszystkim zaliczyć laptop. Dzięki temu nauka naszych dzieci zostanie w znaczącym stopniu ułatwiona. W ten sposób back to school będzie zorganizowane w taki sposób, w jaki być powinno.

O tym warto pamiętać!

Warto pamiętać także o tym, że wyprawka szkolna to nie wyłącznie zawartość samego plecaka, ale przede wszystkim ubrania. Dlatego też należy pamiętać o zakupieniu dobrego i wygodnego obuwia, a także kurtki, która będzie idealna na jesienne dni. Podczas zakupów należy starać się szanować wybory naszego dziecka, ponieważ w ten sposób kształtuje się jego indywidualność, jak również pewność siebie w dokonywaniu samodzielnych wyborów. Takie działanie kształtuje w dziecku asertywne postawy, a to z kolei z całą pewnością przyda mu się w jego dorosłym życiu. Dlatego też, podczas zakupów warto zachęcać dziecko nie tylko do podawania argumentów, ale przede wszystkim do poszukiwania wspólnego konsensusu.

Artykuł sponsorowany Media Expert

Polecane dla Ciebie