Trwa ładowanie...
Atrakcyjna nauka angielskiego z Minecraftem

Atrakcyjna nauka angielskiego z Minecraftem

Materiał prasowy: HarperCollins

Minecraft to gra, w którą dzieci w wieku wczesnoszkolnym i młodsze nastolatki grają zdecydowanie najchętniej. Od ponad dekady cieszy się niesłabnącą popularnością. Eksplorować nieskończony świat zbudowany z bloków uwielbiają zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Gra pełni rolę więziotwórczą, jest czymś, co łączy młode pokolenie. Dzięki Minecraftowi wspólny język znajdują dzieci z różnych stron świata, a ich rodzice i nauczyciele szybko zauważyli edukacyjny potencjał gry. Nie brak kursów programowania w świecie Minecrafta, inspirowanych grą półkolonii, czy książek – zarówno tych, które pomagają młodym fanom i fankom gry stulecia stać się lepszymi graczami i graczkami, jak i tych, które ich wielką miłość do gry wykorzystują jako pretekst do nauki różnych dziedzin.

W zeszłym roku nakładem wydawnictwa HarperKids, dziecięco-młodzieżowego imprintu HarperCollins Polska, ukazały się dwie bestsellerowe serie, wspierające edukację dzieci w wieku wczesnoszkolnym i młodszych nastolatków. Mowa o cyklu zeszytów z zadaniami Minecraft. Matematyka. Megazadania, w atrakcyjny sposób uzupełniającym polską podstawę programową i książkach z krótkimi opowiadaniami Tryb czytania przeznaczonych dla dzieci, które zaczynają czytać samodzielnie. Właśnie dołączają do nich wyjątkowe książki z zadaniami Minecraft. Język angielski. Megazadania. Na półki księgarń trafiły 3 zeszyty przeznaczone dla dzieci w wieku 7+, 8+ i 9+ lat. Te książki to oficjalne wydania Mojang, twórców gry.

Oczywiście HarperKids zaznacza, że ma świadomość tego, iż poziom nauczania języka angielskiego w poszczególnych klasach różni się w polskich szkołach w zależności od profilu szkoły, czy nawet klasy, a dodatkowo część dzieci uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Dlatego rekomenduje każdorazowo dostosować wybór zeszytu odpowiedniego do aktualnych umiejętności językowych dziecka, a oznaczoną na okładce grupę wiekową traktować umownie.

Wciągająca przygoda z angielskim dla młodych graczy i graczek

Zapraszamy na ekscytującą wyprawę z językiem angielskim i Minecraftem w roli głównej! Wyrusz na serię przygód w niesamowitym świecie Minecrafta, doskonaląc po drodze swoje umiejętności językowe. Ten zeszyt ćwiczeń to idealne uzupełnienie i urozmaicenie programu nauczania języka angielskiego w szkole. Zabierze cię w fascynujące krainy, gdzie razem z bohaterami będziesz realizować projekty budowlane i udasz się na poszukiwanie skarbów… jednocześnie pamiętając, by trzymać się z dala od nieznośnych mobów!

Wypełniając kolejne misje, dzieci będą ćwiczyć umiejętności językowe i zwiększają pewność siebie. Książki mogą być świetnym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego. Różnorodne zadania: krzyżówki, wykreślanki, zdania do uzupełnienia, pisanie po śladzie, opisywanie ilustracji rozwijają kompetencje językowe dzieci w obszarach takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi.

Z książką Minecraft. Język angielski. Megazadania. 7+ dziecko poznaje między innymi długie dźwięki w języku angielskim, dni tygodnia, odkrywa liczbę pojedynczą i mnogą, buduje przeciwieństwa za pomocą cząstki -un, porównuje (stopień równy, wyższy i najwyższy), uczy się poprawnego szyku zdania, stosowania wielkiej litery i stawiania właściwych znaków interpunkcyjnych na końcu zdania oznajmującego, pytającego i rozkazującego, łączy wyrazy i zdania za pomocą spójnika and.

Rozwiązując zadania z zeszytu Minecraft. Język angielski. Megazadania. 8+ uczy się dzielić słowa na sylaby, poznaje przyrostki -ly, -ful i -ment, podstawowe zasady używania przecinków, doskonali zasady budowania zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących, dowiaduje się, czym jest apostrof w języku angielskim, a także czym jest czasownik i jak stosować czas teraźniejszy prosty (Present Simple). Poznaje spójniki but, because, or oraz dowiaduje się, czym jest przymiotnik.

Z kolei w książce Minecraft. Język angielski. Megazadania. 9+ są zadania, z którymi można ćwiczyć budowanie przysłówków poprzez dodanie -ly do przymiotnika. Dziecko poznaje przykłady dźwięków wymawianych jednakowo, lecz zapisywanych inaczej, doskonali wymowę długich samogłosek, uczy się stosować formy skrócone (do not – don’t), poznaje homofony, rozbudowuje swój zasób spójników, przyimków, przysłówków ,dowiaduje się, czym są zaimki osobowe, doskonali znajomość czasu Present Simple.

Atrakcyjny system motywacyjny, zrozumiałe polecenia i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy

Biorąc udział w każdej kolejnej przygodzie – zadaniu dziecko może zdobyć określoną liczbę punktów – szmaragdów, które na ostatniej stronie „Wymienia” na wybrane przez siebie przedmioty. Trudniejsze zadania są oznaczone ikoną.

Wstęp do każdego rozdziału napisany jest w języku polskim. Dodatkowo w ramkach znajdują się tłumaczenia wszystkich angielskich poleceń. Na końcu książki dzieci znajdą odpowiedzi do wszystkich zadań. Polska wersja powstała z udziałem doświadczonego nauczyciela języka angielskiego i metodyka nauczania wczesnoszkolnego.

Docenione przez rodziców

Obaj moi synowie oszaleli na punkcie Minecrafta i chętnie sięgają po książki i gadżety inspirowane grą. Mój pierwszoklasista bardzo chętnie rozwiązywał zadania zebrane w książce „Minecraft. Matematyka. Megazadania”. – przyznaje Emka Kowalska, dziennikarka, autorka bloga obibooki.pl, mama dwóch małych graczy - Dlatego z radością przyjęłam pojawienie się w księgarniach wersji poświęconej nauce języka angielskiego. Zwłaszcza, że od zawsze uważałam, że gra może wspierać kompetencje językowe dzieci, starałam się, żeby korzystali z angielskiej wersji językowej, ale moje starania były niwelowane, przez ich ukochanych minecraftowych YouTuberów, którzy często spolszczają angielskie słowa czy błędnie je wymawiają. Mam nadzieję, że Minecraft. Język angielski. Megazadania pomogą mi nad tym zapanować. Uważam, że znajomość języka angielskiego jest kluczowa dla ich przyszłości i chętnie podsuwam ich różne pomoce. Na naukę z Minecraftem nie musiałam ich dwa razy namawiać! Jestem pewna, że te książki świetnie sprawdzą się również jako urozmaicenie szkolnych lekcji.

Z myślą o nauczycielach powstały karty pracy i scenariusz oparty o książki, które pomogą w poprowadzeniu lekcji inspirowanej Minecraftem.

W przygotowaniu są kolejne, bardziej zaawansowane tytuły - dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków. Mają się pojawić w księgarniach już w sierpniu.

Więcej informacji o książkach Minecraft na: http://www.harpercollins.pl/ https://www.facebook.com/KsiazkosferaHarperKids https://www.instagram.com/harperkids_polska/

Materiał prasowy: HarperCollins

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza