„Atlas Polski z naklejkami i plakatem” od Wydawnictwa Wilga – recenzja

Zawsze lubiłam geografię Polski, więc bardzo chciałabym zaszczepić to zamiłowanie również swojej córce. Gdy zobaczyłam „Atlas Polski z naklejkami i plakatem” od Wydawnictwa Wilga, od razu pomyślałam, że jest to pozycja, która ma szansę rozbudzić zainteresowania każdego dziecka – również mojego.

Dlaczego tak sądziłam? „Atlas Polski…” to nie tylko mapki z zaznaczonymi największymi miastami i rzekami. To również ciekawostki, informacje, zadania, quizy, mnóstwo naklejek, a nawet plakat i dyplom małego podróżnika.

Pozycja łączy w sobie to, co dzieci lubią najbardziej. W przystępny sposób pokazuje miejsce Polski w Europie, w Unii Europejskiej, ale też podział na województwa i krainy geograficzne. Ponadto pozwala dziecku zapoznać się z polską przyrodą, znanymi legendami regionalnymi oraz historią naszego kraju.

Wszystko to okraszone jest przepięknymi ilustracjami. Mapki nie są plątaniną linii i kropek, ale zostały wzbogacone o wizerunki zwierząt, ludzi w ludowych strojach czy też miniaturki zamków.

Dla mnie jako osoby dorosłej oglądanie i zapoznawanie się z zawartością „Atlasu Polski…” było ogromną przyjemnością i przypomnieniem sobie szczegółów związanych z naszym krajem. Moja córka oczywiście w pierwszej kolejności zainteresowała się naklejkami i starała się umieszczać je w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach.

Atlas bardzo zainteresował również mojego 8-letniego siostrzeńca, który bardzo interesuje się geografią nie tylko Polski, ale i świata. Dla niego największą atrakcją było przyporządkowywanie flag państw europejskich. I tu muszę przyznać, że wielokrotnie zaskakiwał mnie swoją wiedza.

Ta pozycja od Wydawnictwa Wilga jest świetnym uzupełnieniem podręczników szkolnych. Zachęca dzieci do czytania, przeglądania i rozszerzania swojej wiedzy. Ponadto mobilizuje nie tylko do podróżowania palcem po mapie i w wyobraźni. To dzięki „Atlasowi Polski…” w miniony weekend wybraliśmy się do Kazimierza Dolnego, by na żywo pokazać córce kazimierskiego koguta.

Uważam, że tego rodzaju odkrywanie i poznawanie Polski pomoże niejednemu dziecku zapamiętać na pierwszy rzut oka trudne zagadnienia, takie jak np. herby poszczególnych miast wojewódzkich.

Polecam „Atlas Polski z naklejkami i plakatem” każdemu dziecku i każdemu rodzicowi. „Cudze chwalicie, a swego nie znacie” – nie pozwólmy, by historia i piękno naszego kraju pozostało nieodkryte przez nasze dzieci.

Alicja Barszcz, 7 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Dzień Dziecka w Multikinie

Dzień Dziecka w Multikinie

Patronat Parenting.pl Czy Dzień Dziecka może trwać dłużej? W Multikinie na pewno! Aż 4 dni doskonałej zabawy i wiele atrakcji.