Trwa ładowanie...

Apel małej Kurdyjki do Trumpa i świata. Jest mocniejszy niż ten Grety Thunberg

Apel młodej Kurdyjki sprawia, że łzy same płyną do oczu. Dziewczynka dorasta w Syrii - kraju pogrążonym w wojnie - i apeluje do świata, aby jak najszybciej ją zakończyć. Jej przemówienie jest mocniejsze niż to, które wygłosiła Greta Thunberg na Szczycie Klimatycznym ONZ.

Zobacz film: "Poważne dla zdrowia skutki działania stresu"

1. Apel małej Kurdyjki do Trumpa i świata

W 2011 roku w Syrii wybuchła rewolucja. Protesty doprowadziły do krwawej wojny domowej, która przemieniła się w jeden z najtragiczniejszych kryzysów humanitarnych. Szacuje się, że z powodu konfliktu życie straciło pół miliona ludzi. Ofiarami są także dzieci.

Nie są one obojętne na to, co dzieje się wokół nich, czego wyraz dała mała dziewczynka z miejscowości Manbidż. W sieci pojawiło się nagranie, w którym mała Kurdyjka apeluje do prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, i świata, aby zakończyć tę wojnę.

"Please, please stop this war!" - mówi 10-letnia dziewczynka, a jej emocjonalne przemówienie chwyta za serce.

Emocje małego dziecka
Emocje małego dziecka

Rozmawiajmy z dzieckiem w sposób otwarty i naturalny. Niech dziecko czuje, że to, co robimy, mówimy jest...

zobacz galerię

2. Mała Kurdyjka a Greta Thunberg

Co prawda apel dziewczynki z Syrii dotyczy zupełnie innej kwestii, ale media postanowiły porównać Kurdyjkę do działalności nastoletniej Grety Thunberg.

16-latka na Szczycie Klimatycznym ONZ skarciła światowych przywódców za to, że przez lata zaniedbywali kwestię ochrony środowiska. Apel Grety Thunberg spotkał się wtedy ze skrajnymi opiniami. Niektórzy zarzucili nastolatce sztuczność i egzaltację. Inni, że powtarza to, co podpowiedzieli jej dorośli manipulatorzy.

Zdaniem wielu komentatorów krótkie przemówienie Kurdyjki jest o wiele silniejsze niż to, co robi Greta. Dotyczy bowiem cierpienia dziecka, które dorasta w kraju dotkniętym wojną i jeśli nie zostanie ona zakończona, dziewczynka może stać się kolejną ofiarą. Niedawno wrogie wojska rozpoczęły atak na Manbidż, co oznacza prawdopodobnie bitwę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.