Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Angielski dla dzieci z Kapitanem Nauką

Od najmłodszych lat warto wykorzystywać i rozwijać u dzieci głód wiedzy oraz zdolność szybkiego uczenia się nowych umiejętności, które pomagają nie tylko lepiej poznawać świat, lecz są także niezbędne w nauce języków obcych. Na te potrzeby odpowiada zawartość pakietów Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe z serii Kapitan Nauka.

Po pierwsze – zadbaj o to, by nauka była jednocześnie zabawą, a zdobywanie wiedzy dawało dzieciom radość i przyjemność. Takie podejście ułatwi dzieciom naukę na kolejnych etapach edukacji, będą one bowiem traktować zadania jako wyzwania, dla których wystarczy znaleźć rozwiązanie. Wiedza o świecie podana w formie gier, zagadek i łamigłówek to najlepsze metody nauki dla najmłodszych.

Po drugie – wybieraj takie materiały, które są dla dzieci interesujące, przyciągają ich uwagę, a ponadto rozwijają różnorodne umiejętności, m.in. pamięć, koncentrację, refleks i spostrzegawczość. Niezwykle ważne są również ilustracje. Dzieci lubią kolorowe, zabawne obrazki pobudzające wyobraźnię oraz ułatwiające zapamiętywanie słówek. Wybieraj takie zestawy, które podobają się również Tobie – pamiętaj, że od najmłodszych lat kształtuje się także gust dziecka i jego wrażliwość estetyczna.

Po trzecie – korzystaj z różnorodnych gier i zabaw. Dzieci szybko się nudzą. Pokaż również małemu człowiekowi, że jest wiele sposobów uczenia się nowych umiejętności. Dzięki temu dziecko będzie miało szanse wybrać najlepszy dla niego sposób poznawania świata, a zabawa będzie trwać bez końca. Z kart obrazkowych będziecie korzystać wielokrotnie, potem mogą stanowić również atrakcyjną formę utrwalania wiedzy. Jeśli brakuje Ci pomysłów, sięgnij po propozycje przygotowane przez doświadczonych specjalistów – karty obrazkowe do nauki angielskiego można wykorzystać na ponad 30 sposobów opisanych w książeczce!

Po czwarte – nauka przez zabawę może okazać się wspaniałym sposobem na pożyteczne wspólne spędzanie wolnego czasu! Bawcie się w kalambury, powtarzajcie razem słówka i śpiewajcie piosenki w języku obcym.

Po piąte – zadbajmy o to, aby dziecko od początku poznawało tylko poprawną wymowę języka obcego, ponieważ właśnie wtedy kształtują się prawidłowe wzorce mówienia. Dzięki słuchaniu nagrań w wykonaniu native speakera dziecko przyswoi sobie melodię i brzmienie języka w naturalny sposób, tak jak uczy się języka ojczystego.

I najważniejsze: pamiętaj, że liczy się przede wszystkim samopoczucie Twojego dziecka i dobra zabawa. Nie zmuszaj go do nauki, jeśli nie ma na to ochoty – to może je zniechęcić do poznawania języka obcego.

Wszystkie omówione zasady uwzględniono w pracy nad pakietami Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe. Zostały one stworzone z myślą o dzieciach i ich potrzebach. W skład każdego pakietu wchodzą 104 kolorowe, dwustronne karty, książka i płyta CD.

Na 104 zabawnie ilustrowanych kartach znajdują się słówka do nauki. Każda karta jest dwustronna: po jednej stronie jest ilustracja i wyraźny podpis w języku angielskim, a na odwrocie – ilustracja z tłumaczeniem w języku polskim. Zabawę z kartami uatrakcyjniają dowcipne, przyciągające uwagę obrazki, które ułatwiają zapamiętywanie słówek.

Karty można wykorzystać do wielu gier i zabaw – propozycje znajdują się w książce. W książce zamieszczono także listę wszystkich słówek z tłumaczeniami, kolorowanki i ćwiczenia dla dzieci oraz transkrypcję piosenek zawartych na płycie.

Całość uzupełnia płyta CD z nagraniami wszystkich słów i zdań, czytanymi przez native speakera. Doskonałym dodatkiem dla urozmaicenia zabawy są również piosenki po angielsku zamieszczone na płycie CD. Transkrypcja tekstów piosenek znajduje się na końcu książki, aby zachęcić rodziców i nauczycieli do wspólnego śpiewania razem z dziećmi.

Z takim pakietem nauka języka obcego będzie dla dziecka przyjemnością. Podczas wspólnej, fascynującej zabawy mimochodem pozna angielskie słownictwo i osłucha się z poprawną wymową. Zestaw na pewno da mu wiele radości i ułatwi dalszą naukę języka angielskiego w przyszłości!

W skład serii wchodzą następujące zestawy:

  • Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek (3-6 lat),
  • Angielski dla dzieci W domu i w szkole (6-9 lat),
  • Angielski dla dzieci Świat wokół mnie(6-9 lat),
  • Angielski dla dzieci Czas wolny (6-9 lat),
  • Angielski dla dzieci 100 pierwszych zdań (6-9 lat),
  • Niemiecki dla dzieci 100 pierwszych słówek (3-6 lat).

Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na www.KapitanNauka.pl.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.