Trwa ładowanie...

Aktywny wypoczynek dla dużych i małych. Jeszcze więcej atrakcji w LEGOLAND® BILLUND RESORT!

Informacja prasowa

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy planować weekendowe wypady i dłuższe urlopy. Jak znaleźć miejsce, które spełni oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci? Wystarczy odwiedzić duński LEGOLAND® BILLUND RESORT, którego bogata oferta przyciąga rodziny z całej Europy. Do położonego zaledwie 650 km od polskiej granicy regionu można dotrzeć samochodem lub jeszcze szybciej samolotem tanich linii Wizzair - dotąd z Gdańska, a od 1 kwietnia dzięki nowemu połączeniu również z Warszawy.

Bogatą listę atrakcji LEGOLAND® BILLUND RESORT otwiera kultowy park rozrywki LEGOLAND, ale to nie jedyny magnes przyciągający turystów. Jest ich całe mnóstwo: ZOO safari, wioska wikingów, spacer szczytem mostu na wysokości 60 metrów nad poziomem morza, najstarsza starówka w Skandynawii, zabytki wpisane na listę UNESCO, a także nurkowanie, plażowanie, czy spanie w hamakach zawieszonych na drzewach. W sezonie 2017 na gości czekają kolejne nowości i niespodzianki, które sprawią jeszcze więcej radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym: w LEGOLANDZIE - wystawa „World’s Tallests” przedstawiająca 5 największych budynków świata zbudowanych z klocków LEGO w skali 1:150 oraz tematyczne chatki i gajówki LEGO® NINJAGO®, w kompleksie basenowym Lalandia - kręcona, 102-metrowa zjeżdżalnia, w Tirpitz nowe muzeum z autentycznym bunkrem z czasów II wojny światowej, zaś w Wadden Sea Centre niezwykła wystawa „Migrujące ptaki Morza Wattowego”. Na fanów zakupów czeka natomiast nowoczesne centrum handlowe BROEN Shopping!

1. LEGOLAND®: World’s Tallest i noclegi w świecie LEGO® NINJAGO®

W nowym sezonie 2017 w parku rozrywki LEGOLAND® Billund, w części Miniland, zostanie udostępniona zupełnie nowa przestrzeń. Wystawa „World’s Tallest” to zbudowane z klocków LEGO w skali 1:150 repliki 5 największych budynków świata. Najwyższy z obiektów, Burj Khalifa, ma 5,5 metra wysokości, a do jego konstrukcji wykorzystano ponad 830 000 klocków LEGO. Tuż obok będzie można podziwiać inne słynne budowle: wieżę Eiffela, Taipei 101, OneWorld Trade Center, Makkah Royal Clock Tower Hotel, Shanghai Tower oraz wieżę widokową LEGO Top.

Na fanów kultowych klocków LEGO czekają również nowe tematyczne miejsca noclegowe oraz wielki plac zabaw - wszystkie inspirowane jedną z najpopularniejszych serii - LEGO® Ninjago®. 50 nowych chatek i 30 gajówek w kształcie beczek w LEGOLAND Village to okazja do kolejnych niezapomnianych wspomnień, po dniu pełnym atrakcji w klockowej krainie.

2. Lalandia: nowa wodna zjeżdżalnia „Twister”

Lubisz szybkość i ekstremalne przeżycia? Nowa zjeżdżalnia wodna „Twister” w Lalandii, ośrodku sportowym utrzymanym w klimacie śródziemnomorskim, to ekscytujący, dziki i szalony 102-metrowy zjazd. Pędząc w dół z zawrotną szybkością, wpadasz do ogromnej misy, gdzie parę razy okręcasz się dookoła, dalej zjeżdżasz w dół, a na koniec wpadasz z impetem do wielkiego basenu!

3. Tirpitz: nowe muzeum w wojennym bunkrze

W sierpniu 1944 niemieccy okupanci zaczęli budować pośrodku wydm w Tirpitz na zachodnim wybrzeżu Danii wielki bunkier. Miał stanowić część Wału Atlantyckiego i bronić dostępu do miasteczka Esbjerg. Szczęśliwie wojna skończyła się zanim ukończono jego budowę. Od najbliższego lata militarna konstrukcja stanie się częścią nowego muzeum. Inspiracją dla jego projektantów - światowej sławy duńskiej firmy architektonicznej BIG Bjarke Ingels - była surową skandynawska przyroda i historyczna atmosfera autentycznego wojennego bunkra, do którego będzie można się dostać pokonując podziemny tunel.

4. Wadden Sea Centre: wystawa „Migrujące Ptaki Morza Wattowego”

Wystawa „Migrujące Ptaki Morza Wattowego” w nowym Wadden Sea Centre to wyjątkowa okazja, by poznać unikalną faunę i florę tego regionu. Projekt architekta Johana Carlsona, powstały we współpracy z Wadden Sea Centre, zaowocował nowoczesną, a zarazem poetycką ekspozycją angażującą odwiedzających w każdym wieku. Odwiedzając wystawę łatwo zrozumieć dlaczego duńska, niemiecka i holenderska część Morza Wattowego trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

5. BROEN: największe centrum handlowe na zachodnim wybrzeżu Danii

BROEN Shopping w sercu miasteczka Esbjerg to nowa jakość centrum handlowego dla całej rodziny. Niezależnie od tego czy lubisz modę, elektronikę, sport i rekreację, czy szukasz kulinarnych doznań, dzięki szerokiej i zróżnicowanej ofercie 60 sklepów i restauracji zaspokoisz tam każde swoje pragnienie. Centrum handlowe zapewnia 700 miejsc parkingowych z darmowym 4-godzinnym postojem.

6. Udane wakacje tylko z kartą Be Happy Pass!

Dodatkową zachętą do spędzenia aktywnych rodzinnych wakacji w LEGOLAND BILLUND RESPORT jest bezpłatna karta Be Happy Pass, która gwarantuje zwiedzającym wiele zniżek i promocji. Wystarczy skorzystać z noclegu w jednym z licznym ośrodków wpisanych na kartę.

Sezon w LEGOLAND BILLUND RESORT startuje już 1 kwietnia.

Na takim urlopie jeszcze nie byliście!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.