Trwa ładowanie...

5-latka skarżyła się na ból ucha. Rodzice usłyszeli tragiczną diagnozę

Avatar placeholder
28.03.2023 18:40
Myśleli, że to zapalenie ucha. Pięcioletnia dziewczynka zmarła po nierównej walce z guzem mózgu
Myśleli, że to zapalenie ucha. Pięcioletnia dziewczynka zmarła po nierównej walce z guzem mózgu (Facebook)

Choroby bywają niesamowicie podstępne i potrafią atakować znienacka. W tym wszystkim nie patrzą na wiek, a niekiedy nowoczesna medycyna bywa bezsilna. Przekonali się o tym rodzice 5-latki, która zmarła po nierównej walce z guzem mózgu. Początkowo jednak nikt nie przypuszczał, że to agresywna choroba atakuje dziewczynkę.

Lekarze myśleli, że to zwykłe zapalenie ucha
Lekarze myśleli, że to zwykłe zapalenie ucha (Facebook)

1. Objaw groźnej choroby

Mała Delaney w październiku zeszłego roku zaczęła się skarżyć na ból ucha. Rodzice sądzili, że to niegroźna infekcja, więc udali się do pediatry. Specjaliści potwierdzili przypuszczenia rodziców i przepisali leki, które miały szybko się uporać z problemem.

Mimo wszystko ból nie mijał i 5-latka wciąż cierpiała. Kiedy dziewczynka zaczęła tracić równowagę, rodzice bardzo się zaniepokoili i postanowili udać się do szpitala, by tam wykonać szczegółowe badania. Wtedy usłyszeli dramatyczną diagnozę.

2. Ból ucha a guz mózgu

Ból ucha i problemy z równowagą Delaney okazały się być winą guza mózgu. Lekarze natychmiast przystąpili do walki z nowotworem. Krótko po diagnozie przeprowadzono operację, by usunąć nadmiar płynu, który zaczął zbierać się w mózgu.

To nie był jednak koniec. Krótko później lekarze podjęli się kolejnej operacji usunięcia dużej części masy guza. Po wielu tygodniach hospitalizacji i cierpienia, 5-latka w końcu mogła wrócić do domu.

3. Nierówna walka

Radość po opuszczeniu szpitala nie trwała jednak długo. W grudniu stan dziewczynki drastycznie się pogorszył. Delaney mdlała z bólu i ponownie trafiła do szpitala. Okazało się, że u dziewczynki rozwinęła się groźna infekcja.

Lekarze ponownie podjęli walkę o życie dziewczynki. Pomimo usilnych prób i natychmiastowej reakcji, nie udało się uratować Delaney. Dziewczynka zmarła 28 stycznia, miała zaledwie 5 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze