Imiennik – imiona na literę S
- Stella Imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "gwiazda". Patronką tego imienia jest św. Stella, żyjąca w Galii w III wieku. W Polsce imię to pojawia się dopiero w połowie XIX wieku, bywało też nadawane chłopcom jako drugie imię. Stella występuje w Fantazym Juliusza Słowackiego.
- Stoisław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członu stoj ("stać, stoję") oraz członu -sław ("sława"). Oznacza "ten, który ma stać się sławnym". Ciekawostka: Inne formy tego imienia to: Stojsław, Stosław, Tosław.
- Stoisława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członu stoj(i)- ("stać, stoję") oraz członu -sława ("sława"). Oznacza "ta, która ma stać się sławną". Ciekawostka: Inne formy tego imienia to: Stojsława, Tosława.
- Stojgniew Jest to starosłowianskie imię męskie, złożone z członu stoj(i)- ("stać, stoję") oraz członu -gniew ("gniew"). Może oznaczać "ten, którego gniew nie ustaje". Ciekawostka: Inne formy tego imienia to: Stoigniew, Stogniew.
- Stojsław Jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza: stój w sławie lub sto lat sławny. Ciekawostka: Inne formy tego imienia to: Stoisław, Stosław, Tosław.
- Stojsława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członu stoj(i)- ("stać, stoję") oraz członu -sława ("sława"). Oznacza "ta, która ma stać się sławną". Ciekawostka: Inne formy tego imienia to: Stoisława, Tosława.
- Stomir Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członu sto(j)- ("stać, stoję") oraz członu -mir ("pokój, spokój, dobro"). Może oznaczać "niech nastanie pokój"
- Stosław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członu stoj(i)- ("stać, stoję") oraz członu -sław ("sława"). Oznacza "ten, który ma stać się sławnym". Ciekawostka: Inne formy tego imienia to: Stojsław, Stoisław, Tosław.
- Strachomir Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członu stracho- ("strach", "straszyć") oraz członu -mir ("pokój, spokój, dobro"). Imię to notowane jest w Polsce od 1386 roku.
- Stronisław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członu stroni- ("stronić, unikać") oraz członu -sław ("sława"). Oznacza prawdopodobnie "tego, który stroni od sławy".