Trwa ładowanie...

Swietłana– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Swietłana– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Swietłana– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Swietłana imieniny obchodzi: 11 marca i 30 sierpnia.

2. Swietłana - zdrobnienia

Światlanka, Świetlaneczka, Świeta, Świetka, Lana, Lanka, Lania, Laneczka, Świetka, Świecia.

3. Swietłana - pochodzenie i znaczenie

Imię to jest pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza: jasna, świetlana. Swietłana to imię bardzo popularne w XX wieku w Rosji, na Białorusi, Ukrainie i w Bułgarii, ale spotykane także w innych krajach słowiańskich, np. na Słowacji.

4. Swietłana - znane osoby o tym imieniu

  • Swietłana Alliłujewa - autor i córka Józefa Stalina
  • Świetłana Chorkina - gimnastyczka sportowa
  • Swietłana Fieofanowa - rosyjska tyczkarka
  • Swietłana Iszmuratowa - rosyjska biathlonistka
  • Swietłana Kuzniecowa - rosyjska tenisistka
  • Swietłana Sawicka - radziecka kosmonautka.

5. Swietłana - numerologia

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"

Liczba imienia Swietłana wynosi 5.

5.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Nosząca to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

5.2. Zawody

Związane z reprezentowaniem innych, np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień, wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

5.4. Planety

Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

5.5. Pory roku

Wiosna i lato.

5.6. Miesiące

Kwiecień oraz lipiec.

5.7. Dni pomyślne

Piątek i niedziela.

5.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5: to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.9. Metale

Złoto, brąz.

5.10. Kamienie

Topaz, szmaragd.

5.11. Kolory

Złoty.

5.12. Tonacja

Ton a.

5.13. Amulety roślinne

Słonecznik, bylica pospolita.

5.14. Drzewa

Cyprys, kasztanowiec.

5.15. Zwierzęcy przewodnicy

Orzeł, turkawka.

5.16. Runy ochronne

Dagaz , wunjo.

5.17. Zapachy

Pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda.

5.18. Miejsca istotne

Ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji.

5.19. Pomyślny kierunek

Wschód i południowy-wschód.

5.20. Życie rodzinne

Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

5.21. Rozwój

Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21 i 35 rokiem życia.

5.22. Dopasowanie imion

Imię Swietłana współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

5.23. Znak zodiaku

Imię to jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

6. Swietłana - dziecko

Osoby noszące imię Swietłana w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Dziewczyny o tym imieniu, w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania nimi przez rodzinę lub osoby z otoczenia przy stawianiu pierwszych kroków ku dorosłości.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Swietłana - schyłek życia i starość

Schyłek życia dla osób o tym imieniu będzie pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw, pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu, przynosi szacunek oraz uznanie innych.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze