Imiennik – imiona na literę C
- Cieszybor Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów cieszy- ("cieszyć") i -bor ("walka"). Oznaczałoby więc "tego, którego cieszy walka". Ciekawostka Inna forma tego imienia to Cieszbor.
- Cieszymir Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów cieszy- ("cieszyć") i -mir ("pokój, spokój, dobro"). Oznaczałoby więc "tego, którego cieszy pokój". Ciekawstka Inne formy tego imienia to: Cieszymiar, Cieszymier, Cieszmir, Cieszmiar, Cieszmier, Cieszymierz.
- Cieszymysł Jest to staropolskie imię męskie. Składa się z członu cieszy- ("cieszyć") i -mysł ("myśleć", "myśl"). Mogło oznaczać "ten, którego cieszy myślenie".
- Cieszysław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów cieszy- ("cieszyć") i -sław ("sława"). Oznaczałoby więc "tego, którego cieszy sława".
- Cieszysława Jest to żeńska forma imienia Cieszysław.
- Ciesław Jest to starosłowiańskie imię męskie, stanowiące formę skróconą od imienia Ciechosław lub Cieszysław.
- Ciesława Jest to staropolskie imię żeńskie, stanowiące formę skróconą od imienia Ciechosława lub nienotowanego w dawnych źródłach, lecz możliwego imienia Cieszysława.
- Cymbarka Jest to imię żeńskie pochodzenia staroangielskiego cyne; "królewski" i burh; "zamek, twierdza".
- Cyntia Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego, oznaczające "kobietę z góry Kynthos". Na tej górze według mitologii narodzić się miała wraz ze swoim bratem Apollinem bogini Artemida.
- Cyprian Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Zostało utworzone od nazwy wyspy Cypr przyrostkiem -ianus i oznaczająło "człowieka pochodzącego z Cypru, Cypryjczyka". W Polsce pojawiło się w XII wieku, z początku w łacińskiej formie Cyprianus, a także Cypryjan i wschodniosłowiańskiej Kupryjan.