Trwa ładowanie...

Zadławienie popcornem. Matka ostrzega rodziców (WIDEO)

Avatar placeholder
07.03.2019 10:09

Małe dzieci wymagają szczególnego żywienia. Oczywiście rodzice miewają różne pomysły na zadbanie o zdrowie swojej pociechy.

Każdy może wzorować się na innych zaleceniach pediatrów lub dobrych radach innych rodziców. Ważne jest, aby były przestrzegane zasady prawidłowego żywienia.

Istnieje kilka produktów, których nie powinno się podawać dzieciom. Co jest szczególnie niebezpieczne?

Grzyby mogą być trujące, a pomyłki w zbiorach bywają nawet tragiczne w skutkach. Nawet jadalne odmiany mogą powodować zaburzenia trawienia.

Od kiedy można podawać grzyby dzieciom? Uważa się, że bezpieczny moment jest dopiero po 10 roku życia.

Niektórzy zalecają ostrożność nawet matkom karmiącym piersią, jeśli chodzi o jedzenie grzybów. Wiele osób jednak w tej sytuacji nie widzi przeciwwskazań.

Niewskazane są dla dzieci napoje typu cola. Zawarta w nich kofeina może niezdrowo pobudzać. Problem stanowi również nadmiar cukru i dwutlenku węgla w takich napojach.

Odradza się również częstowanie dzieci tłustymi i przesolonymi chipsami. Niebezpieczne mogą być także żelki, pełne cukru, sztucznych substancji słodzących, barwiących i aromatyzujących.

Nie poleca się również tak bardzo lubianych przez dzieci parówek. Większość z nich jest produkowana z najgorszej jakości odpadów mięsa.

Również popcorn może stanowić zagrożenie.

Dlaczego? Zobacz WIDEO i przekonaj się, co mówią o prażonej kukurydzy inni rodzice i lekarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze