Trwa ładowanie...

Jak odkwasić organizm – objawy zakwaszenia, sposoby na odkwaszenie

Avatar placeholder
02.07.2019 10:17
Jak odkwasić organizm – objawy zakwaszenia, sposoby na odkwaszenie
Jak odkwasić organizm – objawy zakwaszenia, sposoby na odkwaszenie (123rf)

Niestety szybki rozwój cywilizacyjny spowodował, że większość osób nie zwraca szczególnej uwagi na codzienną dietę. Dlatego większości posiłków ma charakter kwasowy. Szybki tryb życia powoduje, że chętniej sięgamy po produkty przetworzone, które powodują zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej, obniża się pH. Płyny ustrojowe w organizmie oprócz moczu i kwasu żołądkowego mają alkaliczny odczyn. Dla właściwej pracy organizm powinien mieć wyregulowane pH krwi, które musi być utrzymane w przedziale 7,35 – 7,45. Krew ma właściwości, które neutralizują nadmiar kwasów, ale w przypadku, kiedy jest ich nadmiar te właściwości zostają znacznie osłabione. Zatem jak są objawy i jak odkwasić organizm?

spis treści

1. Jak odkwasić organizm – objawy zakwaszenia

Jak odkwasić organizm? Przede wszystkim należy dowiedzieć się, jakie są objawy zakwaszenia. Stale zmęczenie, kłopoty z pamięcią i koncentracją, ból w stawach, a nawet zmiany zwyrodnieniowe, dna moczowa czy osteoporoza to objawy, które rzadko, kiedy kojarzone są z zakwaszeniem organizmu. Zbyt duża ilość kwasów w organizmie może być powodem zakłóceń w produkcji insuliny, co z kolei wywołuje cukrzycę.

Warto wiedzieć jak odkwasić organizm, ponieważ zbyt duża ilość kwasów może zaburzać pracę całego organizmu
Warto wiedzieć jak odkwasić organizm, ponieważ zbyt duża ilość kwasów może zaburzać pracę całego organizmu
Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

Nadmiar kwasów to także gromadzenie się tkanki tłuszczowej, a więc nadwaga. Kwasowe środowisko może zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwór. Zbyt duża ilość kwasów w organizmie może być groźna, dlatego warto wiedzieć jak odkwasić organizm. Zbytnie zakwaszenie organizmu wpływa też negatywnie na wygląd zewnętrzny. Przy dużym zakwaszeniu mogą wypadać włosy, płytka paznokcia staje się krucha, u młodzieży wzmacnia się trądzik. Kobiety, które mają zakwaszony organizm częściej pojawia się cellulit. Dlatego warto wiedzieć jak odkwasić organizm.

To też warto wiedzieć

2. Jak odkwasić organizm – sposoby na odkwaszenie

Jak odkwasić organizm czy jest to możliwe przy wysokim zakwaszeniu? Przy właściwych działaniach nawet mocno zakwaszony organizm można doprowadzić do równowagi kwasowo – zasadowej. W niektórych przypadkach wystarczy, że do diety zostanie wprowadzone więcej potraw i produktów o właściwościach zasadowych, czyli warzyw, owoców czy kasz różnego rodzaju. Oczywiście nie należy rezygnować z innych produktów dla przykładu mięsa czy nabiału, ale te produkty powinny stanowić niewielki procent posiłków.

Mało atrakcyjne, ale bardzo zdrowe warzywa
Mało atrakcyjne, ale bardzo zdrowe warzywa [5 zdjęć]

Chociaż nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, buraki są bardzo korzystne dla zdrowia. Zawierają żelazo, błonnik

zobacz galerię

Jak odkwasić organizm? W diecie zasadowej nie można zapominać o wodzie, ponieważ duży ubytek także powoduje zaburzenie właściwego funkcjonowania organizmu. Jak odkwasić organizm? Idealnym odkwaszaczem organizmu i produktem, który może przywrócić równowagę kwasowo – zasadową w organizmie jest alkaliczna woda zjonizowana, którą można wyprodukować w warunkach domowych, jeśli posiadamy domowy jonizator wody. W diecie, która będzie odpowiedzią na pytanie jak odkwasić organizm powinny znaleźć się warzywa, owoce, które będą składnikiem odżywczych koktajli. Ważnym składnikiem takiego jadłospisu są orzechy. Takie koktajle to nie tylko odkwaszenie, ale też wzmocnienie kondycji całego organizmu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze