Trwa ładowanie...

Imiennik

  • Adelina Jest to imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Oznacza ono "pochodząca z arystokratycznego rodu". Prawdopodobnie jest to forma imienia Adelajda.
  • Adelinda Jest to imię żeńskie, pochodzenia germańskiego. Imię składa się z członów adal ("szlachetny ród")i lind ("miękka, łagodna").
  • Ademar Imieniny Ademar imieniny obchodzi 24 marca, 11 września. Ademar - zdrobnienia Najpopularniejszymi zd
  • Adolf Imieniny Adolf imieniny obchodzi 11 lutego, 13 lutego, 14 lutego, 19 kwietnia, 17 czerwca, 8 lipca,
  • Adolfa Jest to imię żeńskie, odpowiednik imienia Adolf. Pochodzi od staroniemieckiego Adalwolf. Adal - "szlachetny", wolf - "wilk". W Polsce imię rzadkie, po II wojnie światowej raczej nie nadawane, ze względu na konotacje z postacią Adolfa Hitlera. Ciekawostka 608 Adolfine to nazwa planetoidy z pasa głównego asteroid, okrążającej Słońce w ciągu 5 lat i 97 dni w średniej odległości 3,02 j.a. Została ona odkryta 18 września 1906 roku w Landessternwarte Heidelberg-Königstuhl w Heidelbergu przez Augusta Kopffa. Nazwa planetoidy pochodzi od drugiego imienia Jenny Adolfine Kessler, przyjaciółki odkrywcy.
  • Adrian Imieniny Adrian imieniny obchodzi 9 stycznia, 5 marca, 23 marca, 8 lipca, 9 lipca, 27 lipca, 8 wrześ
  • Adriana Jest to łacińskiego pochodzenia imię żeńskie, odpowiednik imienia Adrian/Hadrian. Adrianus pierwotnie znaczyło człowiek pochodzący z miejscowości Adria (Hadria) w okolicach Wenecji. Częściej - w formie Adrian - nadawano je chłopcom.
  • Adrianna Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, odpowiednik męskiego imienia Adrian. Wywodzi się od imienia Hadrian. Hadrianus - pochodzący z Hadrii, czyli włoskiego miasta z regionu morza Adriatytyckiego. Imię Adrian częściej było nadawane chłopcom - jako imię żeńskie w zapiskach po raz pierwszy znalazło się około 1350 roku.
  • Afrodyta Jest to imię pochodzenia greckiego, wywodzi się z mitologii kultury helleńskiej. Afrodyta była grecką boginią miłości, piękna, kwiatów, pożądania i płodności. Jej rzymska odpowiedniczka to Wenus. Według legendy Afrodyta miała powstać z piany morskiej (gr. aphros) u wybrzeży Cypru. Ciekawostka W antycznej Grecji Afrodyta była opiekunką zakochanych i żeglarzy.
  • Afrodyzja Jest to imię żeńskie, pochodzenia greckiego. Imię jest odpowiednikiem imienia Afrodyzy lub Afrodyzjusz. Imię pochodzi od imienia bogini miłości, piękna, kwiatów i płodności - Afrodyty. Ciekawostka Afrodyzja to również nazwa starożytnego miasta w Azji Mniejszej w Karii (w południowo-zachodniej Anatolii); lokalnego ośrodka kultu bogini-matki, utożsamianej przez starożytnych Greków z Afrodytą.