Imiennik – imiona męskie na literę B
- Barnaba Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od Bar Nebuah ("syn proroctwa"). W Polsce używane od XI wieku.
- Barnim Jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza: bardzo sławne, waleczne imię. Inne znaczenie: broniący pokoju. Ciekawostka: Jest to pomorska forma polskiego imienia Bronimir.
- Baroncjusz Jest to imię męskie, które wywodzi się z języka aramejskiego, oznaczające: "syn Oncjusza".
- Bartosz Jest to staropolska skrócona forma imienia Bartłomiej. W Polsce używane od średniowiecza, ale w tej formie stało się popularne pod koniec XX wieku.
- Bartłomiej Jest to imię męskie pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od słów bar Tholomai, co oznacza syn oracza lub syn Tolmy. Polski Bartłomiej wywodzi się od formy Bartholomaeus, znanej od początków chrześcijaństwa.
- Basjan Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od nazwy miejscowej Basia.
- Bawon Jest to imię męskie pochodzenia germańskiego, pochodzi od francuskiego bave - ślina lub bavard - gadatliwy, gaduła. Alternatywna wersja mówi, że powstało jako stopniowe zniekształcanie imienia: Baudo, Baldo, Baldwin.
- Bazyli Jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa basileios ("królewski"). Do Polski dotarło w średniowieczu z Bizancjum w formach Wasilios, Wasyl, Wasyli, Wasylij, Waszko, a później w formie łacińskiej ; Basilius.
- Bazylides Jest to imię męskie pochodzenia greckiego, oznaczające "który posiada władzę".
- Bazyliusz Jest to imię męskie pochodzenia późno greckiego ; forma oboczna imienia Bazyli. Pochodzi ono od przymiotnika "królewski, cesarski" i od rzeczownika basileus ; "król, wódz, cesarz;.