Trwa ładowanie...

Bartłomiej– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Bartłomiej– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Bartłomiej– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Bartłomiej imieniny obchodzi 23 stycznia, 17 lutego, 21 kwietnia, 30 kwietnia, 6 maja, 5 lipca, 16 lipca, 24 sierpnia, 3 września, 5 października, 23 października, 11 listopada, 5 grudnia i 27 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bartłomieja jest 24 sierpnia.

2. Bartłomiej - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Barcik, Barcio, Barciu, Bart, Bartecki, Barteczek, Barteczunio, Bartek, Barti, Bartka, Barto, Bartolek, Bartoś, Bartu, Bartulek, Bartun, Bartunia, Bartunio, Bartusik, Bartuś.

3. Bartłomiej - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od słów bar Tholomai, co oznacza syn oracza lub syn Tolmy. Polski Bartłomiej wywodzi się od formy Bartholomaeus, znanej od początków chrześcijaństwa.

4. Bartłomiej - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski: Bartholomew, Bart
 • czeski: Bartolomej
 • francuski: Barthélemy
 • hiszpański: Bartolomé
 • niemiecki: Bartolomäus
 • portugalski: Bartolomeu:
 • szwedzki: Bartolomaios, Bartolomeus
 • węgierski: Bertalan, Bartal, Bartos, Bartó
 • włoski: Bartolomeo.

5. Bartłomiej - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
 • Bartłomiej: patriarcha Konstantynopola
 • Bartholomäus Bruyn: malarz niemiecki
 • Bartłomiej Berecci - włoski architekt i rzeźbiarz okresu renesansu, działający na dworze króla polskiego Zygmunta I Starego
 • Jernej Damjan - słoweński skoczek narciarski
 • Bartłomiej Dias - żeglarz, konkwistador i odkrywca portugalski
 • Bartłomiej Jaszka - polski piłkarz ręczny, rozgrywający, reprezentant Polski
 • Bartłomiej Keckermann - filozof, historyk, teolog kalwiński i pedagog
 • Jernej Kolenko: słoweński żużlowiec
 • Bartłomiej Topa: polski aktor
 • Bartłomiej Kielar - wokalista polskiego zespołu Verba.

6. Bartłomiej - numerologia

Liczba imienia Bartłomiej wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Bartłomiej współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Bartłomiej jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Bartłomiej.

7. Bartłomiej - dziecko

Osoby noszące imię Bartłomiej w dzieciństwie tworzą dobre relacje z innymi ludźmi. To imię obdarza naturą towarzyską. W dzieciństwie widoczne jest zainteresowanie otaczającym światem. Bartłomiej pomimo młodego wieku nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Bartłomiej - schyłek życia i starość

Schyłek życia Bartłomiej spędzi w doborowym gronie. Liczne znajomości i zaangażowanie się w sprawy otoczenia pozwolą cieszyć się pełnią istnienia. Dojrzałość przyniesie zgodę wewnętrzną i zrozumienie wielu wydarzeń z przeszłości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze