Trwa ładowanie...

Drobiowe nuggetsy. Dlaczego dzieci nie powinny ich jeść?

Nuggetsy - przysmak dzieci, młodzieży i wielu dorosłych. Gdy dowiesz się, z czego się składają, z pewnością stracisz apetyt.

Zobacz film: "Obawiasz się raka? Zrezygnuj z przetworzonego mięsa"

spis treści

1. Nuggetsy drobiowe to mieszanka kości, chrząstek i chemikaliów

Niezależnie od pory dnia - na obiad, kolację, a nawet na drugie śniadanie - wiele osób ma chęć na drobiowe mięso w chrupiącej panierce.

Nuggetsy są popularne jako gotowe danie dostępne w marketach, można je również zamówić w większości lokali gastronomicznych typu fast food.

W "American Journal of Medicine" opublikowano wyniki badań nad składem tych przysmaków. Rezultaty są zatrważające.

Ten przysmak powstaje ze zmielonej masy, w skład której wchodzą całe ciała martwych kurcząt. Delektując się nuggetsem, w rzeczywistości spożywamy kości, wnętrzności, chrząstki, tłuszcz, skórę i żyły kury. Samego mięsa w nuggetsach jest maksymalnie 50 proc.

Dezynfekuje się je w amoniaku, aby zabić obecne bakterie. Zapach amoniaku maskowany jest sztucznymi aromatami i dodatkami.

Około 30 różnych substancji chemicznych, jak np. siarczan glinu, trafia do nuggetsów, zanim one trafią na stół konsumenta. Znaleziono w nich nawet dimetyloksiloksan, który używany jest w płynach samochodowych.

2. Nuggetsy drobiowe są szkodliwe dla zdrowia

Nie jest to zdrowa przekąska. Organizacje prozdrowotne oraz autorytety w dziedzinie żywienia m.in. James Oliver, światowej sławy szef kuchni, ostrzegają od dawna przed spożywaniem panierowanych kawałków kurczaka z fastfoodów lub marketów.

Nuggesty drobiowe w dużej mierze składają się z konserwantów, dodatków chemicznych, a mięso w nich zawarte, jest najgorszej jakości. Kawałeczki mięsa smażone są w głębokim tłuszczu, który również nie jest zdrowym składnikiem diety.

Niezdrowe produkty, które podajemy dzieciom
Niezdrowe produkty, które podajemy dzieciom [6 zdjęć]

Rodzicom zależy na zdrowym żywieniu dziecka. Jednak często nieświadomie popełniają błędy. Podają popularne...

zobacz galerię

Nuggetsy z pewnością nie są zdrowym jedzeniem, ani nawet nie są mięsem. Jest to produkt wypełniony chemikaliami, solą, glutaminianem sodu, cukrem i tłuszczem.

To wszystko bardzo szkodzi zdrowiu i wielokrotnie przekracza zalecane dawki dziennego spożycia wymienionych substancji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza