Trwa ładowanie...

Jak nie dopuścić do wyczerpania nerwowego?

Wyczerpanie nerwowe to kłopot, który dotyczy coraz większej liczby osób. Nie omija również ludzi młodych. Jeśli taki stan pojawia się sporadycznie, możemy sobie z nim poradzić. Jeśli jednak objawy wyczerpania nerwowego utrzymują się długo, wówczas zaczynamy odczuwać długotrwały i intensywny dyskomfort. Warto wiedzieć, że odczuwanie stałego napięcia nerwowego doprowadza do zwiększonej produkcji hormonu nadnerczy. Wówczas pojawiają się bóle głowy, podwyższone ciśnienie krwi oraz drażliwość.

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

spis treści
Szybkie męczenie się może świadczyć o wyczerpaniu nerwowym
Szybkie męczenie się może świadczyć o wyczerpaniu nerwowym

1. Symptomy wyczerpania nerwowego

Zbyt wysokie wytwarzanie hormonu nadnerczy prowadzi do zespołu jelita drażliwego oraz do bezsenności. Jeśli nasz organizm wytwarza niewiele hormonu, odczuwamy zmęczenie i osłabienie. Wyczerpanie nerwowe oznacza przede wszystkim szybkie męczenie się. Typowe są: bezsenność, lęki oraz zaburzenia depresyjne.

Jak radzić sobie ze stresem w ciąży?
Jak radzić sobie ze stresem w ciąży? [7 zdjęć]

Ciąża to stan wyjątkowy dla kobiety, który trudno trafnie porównać z czymkolwiek innym. Twoje ciało ulega...

zobacz galerię

2. Jak pozbyć się wyczerpania nerwowego?

Aby organizm osiągnął stan równowagi, warto posiłkować się witaminami, suplementami diety oraz ziołami. Można też wzbogacić codzienny jadłospis o witaminy z grupy B (szczególnie w witaminy B5 i B6). Brak tych składników powoduje bezsenność i zmęczenie.

Zobacz także:

Dawka zapobiegająca wyczerpaniu oscyluje pomiędzy 50-100 mg. Dzięki witaminom z grupy B znacznie poprawia się metabolizm węglowodanów oraz hormonu nadnerczy. Zdrowa dieta i różne sposoby radzenia sobie z sytuacjami stresowymi zapobiegają obniżeniu nastroju i odczuciu wyczerpania nerwowego.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.