Kobiety: też jesteśmy zmęczone, dlatego nie chcemy seksu

"Sorry kochanie, nie pójdę dzisiaj z tobą do łóżka. (...) Nie pójdę i nie będę nawet szukać wymówki.(...) Ona [wymówka - przyp. red.] tu jest wszędzie, a ty leżysz i czekasz – król życia, pan kanapy, potężny władca pilota od dekodera – zamiast szybko ze mną ogarnąć co trzeba i wskoczyć razem pod prysznic, gdzie możemy zacząć łóżkowe rytuały" – pisze blogerka "Matka tylko jedna". Swoim wpisem przekazuje to, czego rzesze mam nie mówią głośno: panowie, nie tylko my - kobiety - jesteśmy odpowiedzialne za udane pożycie małżeńskie.

Polecane wideo:

Kontrowersyjny wpis

Blogerka swój wpis oparła na dziesiątkach maili, jakie do niej przychodzą. Kobiety piszą, że mężczyźni oczekują od nich bycia atrakcyjnymi, niemalże zawsze gotowymi na namiętne igraszki w łóżku. Tymczasem oni sami – wedle relacji pań - niewiele z siebie dają, jedynie oczekując pełnej gotowości do seksu.

"Na moją skrzynkę przychodzi coraz więcej wiadomości dotyczących tego problemu i jestem autentycznie skonfundowana, że narasta on aż do takiej rangi. I że tak ciężko wyjaśnić sobie to małe nieporozumienie" – pisze blogerka.

Wpis poruszył zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wywołał sporą dyskusję. Wiele kobiet potwierdza, że dokładnie tak się czują. Widzą, że ich mężowie czy partnerzy oczekują od nich zaangażowania w życiu seksualnym, gdy tymczasem one są przytłoczone obowiązkami.

- Niestety, pranie samo się nie zrobi, a robię je wieczorem, wtedy mam tańszą taryfę. Później – samo się nie rozwiesi, naczynia po całym dniu same też się nie pozmywają. Jak ja mam się wyluzować i spędzić z mężem namiętny wieczór, gdy mam tyle rzeczy do zrobienia? - pyta Natalia z Gdańska. - A wystarczyłaby niewielka pomoc.

- Zupełnie nie rozumiem toku rozumowania tej kobiety. Nie może po prostu z mężem porozmawiać? Powiedzieć mu, jakie ma oczekiwania i że trudno jest jej wczuć się w klimat, gdy pada na pysk ze zmęczenia? Z drugiej strony, czy naprawdę sterylnie czysta kuchnia jest dla niej więcej warta niż dobry seks? - ripostuje Elwira.

Mężczyźni: seks to nie obowiązek

Co na to mężczyźni? Oni sami problemu nie widzą. - Wali feminizmem na kilometr. To ja się pytam: skąd się biorą na portalach randkowych kobiety w kwiecie? Nie mają dzieci? Nie sprzątają? Nie męczą się? - zastanawia się Paweł.

Jego zdaniem natury nie można oszukać. - Jak ktoś kogoś kocha i coś do niego czuje, to zawsze do tego dochodzi pociąg seksualny i nie ma wymówek. Jeżeli ktoś tłumaczy się zmęczeniem, to lepiej niech się zastanowi, co czuje do drugiej osoby. Bo seks ma być formą odpoczynku. Można mieć potrzebę odespania lub brak ochoty z racji jakiegoś dużego stresu. Ale jeżeli sytuacja się ciągle powtarza, to gdzie uczucia?

- Gdy na świecie pojawia się dziecko, styl życia kobiety i mężczyzny zmienia się. Podczas gdy ona w dzień zajmuje się domem, a nocą budzącym się dzieckiem, on pracuje tylko za dnia. To rodzi w kobiecie poczucie zmęczenia i frustracji. Naprawdę w takich przypadkach ostatnią rzeczą, o której myśli kobieta, jest seks - mówi WP parenting Małgorzata Ohme, psycholog.

- Okazuje się, że grą wstępną dla niej nie będzie już pocałunek, ale np. kąpiel czy herbata. Panie potrzebują po prostu przestrzeni do odpoczynku. To wyzwala w nich energię. Mądry mężczyzna będzie wiedział, że tę grę trzeba przeformułować, ponieważ kobieta oczekuje, by się nią zaopiekować - radzi ekspertka.

Z kolei psycholog Anna Suligowska dodaje, że traktowanie kobiet przez mężczyzn jest także kwestią dojrzałości emocjonalnej i nie można wszystkich mężczyzn wrzucić do jednego worka.

- Owszem są tacy, którzy myślą tylko o sobie, ale znam również takich, którym nic nie można zarzucić - zaznacza psycholog.

Ewa Rycerz

O autorze

Ewa Rycerz

Zdobywczyni Nagrody Specjalnej w konkursie Dziennikarz Medyczny 2016 Roku. Członkini Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia. W mediach od 2007 r. Karierę zaczynała w Radiu Centrum, następnie związała się z Kurierem Lubelskim i Wydawnictwem Wspólnota. W WP abcZdrowie i WP parenting od 2015 r.

Ewa Rycerz, 2 miesiące temu

Źródła zewnętrzne

Niemowlę

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Samolot

~MamaLeona • ostatni post 4 godziny temu

1

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 3 tygodnie temu

4
Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

Utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Utrudnianie kontaktu z dzieckiem Odtwórz wideo

Co grozi za utrudnianie drugiemu rodzicowi kontaktów z dzieckiem? Sąd w Łodzi nakazał ostatnio zapłatę odszkodowania w wysokości ponad 28 000 zł za nieodbyte spotkania na rzecz rodzica, który chciał utrzymywać kontakty. O trudnej sytuacji rodziców, którzy...

Niemowlę

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

Banany W 10. miesiącu życia dziecka w jego diecie mogą pojawić się banany. To bardzo smaczne i sycące źródło potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Warto wiedzieć, że w ich składzie znajduje się również inulina - jest to probiotyk,...

Niemowlę

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Skutki niemycia się Każdy tego kiedyś doświadczył. Pot na plecach, piach we włosach. A później w głowie pojawia się to pytanie: czy przypadkiem nie za długo się nie myłem? No właśnie. Okazuje się, że już jeden dzień bez prysznica wywołuje sporo skutków....

Niemowlę

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Pora roku ma znaczenie Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż...

Niemowlę

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Zwycięzcy konkursu Każdego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP) nagradza najlepsze, najbardziej poruszające zdjęcia z porodów. Organizacja właśnie ogłosiła zwycięzców za 2016 rok. Wybrano ich spośród 1200 fotografów...

Niemowlę

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe Twoje dziecko jest marudne, płaczliwe, ma problemy ze snem i stale chce być noszone na rękach? Na dodatek nie chce jeść i zachowuje się tak, jakby cofnęło się w rozwoju? Nie martw się! Najpewniej przechodzi właśnie skok rozwojowy. To minie....

Niemowlę

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

Krewetki Pierś z kurczaka jest jednym z najbardziej popularnych mięs w kuchni polskiej. Dzięki dużej zawartości białka, dostarczającego organizmowi niezbędnych aminokwasów, drób jest chętnie spożywany przez sportowców. Ponadto jest bogatym źródłem witaminy...