Imiennik – imiona żeńskie na literę S
- Sylwestra Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, żeński odpowiednik imienia Sylwester, utworzonego od przymiotnika silvestris, co oznacza "żyjący w lesie, dziki".
- Sylwia Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego od słowa silvio oznaczającego:;leśny, dziki, żyjący w lesie;.
- Sylwina Jest to łacińskie imię żeńskie, żeński odpowiednik imienia Sylwin, które zostało utworzone od Sylwiusza. Imię to nadawane jest w Polsce co najmniej od 1827 roku.
- Szabora Staropolskie imię żeńskie, złożone z członu Wsze- ("wszystek, każdy, zawsze") w różnych wersjach nagłosowych, oraz członu -bora ("walczyć, zmagać się"). Mogło oznaczać "ta, która zawsze podejmuje walkę". Inna wersja tego imienia: Wszebora, Świebora, Siabora, Szebora.
- Szczęsna Staropolskie imię żeńskie. Wywodzi się od słowa "szczęśliwa".
- Szymona Imię żeńskie, żeński odpowiednik imienia Szymon, pochodzenia biblijnego. Innym, bardziej rozpowszechnionym w Polsce żeńskim odpowiednikiem imienia Szymon, jest Ksymena, zapośredniczona przez język hiszpański.
- Sędzisława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członu sędzi- ("sądzić") oraz członu -sława ("sława"). Być może oznaczało "ta, której sądzona jest sława".
- Sława Imię to powstało jako używana samodzielnie skrócona forma imion słowiańskich z elementem sław-, takich jak Mirosława, Sławomira.
- Sławobora Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów sławo- ("sława") i -bora ("walczyć, zmagać się"). Może oznaczać "ta, która sławi walkę".
- Sławomira Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów sławo- ("sława") i -mira ("pokój, spokój, dobro"). Mogło oznaczać "sławiąca pokój". Ciekawostka: Od tego imienia wywodzi się nazwa kilku miejscowości: Sławka Wielka; wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nidzickim, w gminie Kozłowo oraz Sławka Mała; wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nidzickim, w gminie Kozłowo.