Imiennik – imiona żeńskie na literę P
- Przeborka Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów prze ("przez" i wiele innych znaczeń) i bor-ka ("walczyć, zmagać się"). Być może oznaczało "tę, która najlepiej walczy".
- Przecława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów rzed i sława ("sława"). Mogło oznaczać "tę, która stawia sławę ponad inne rzeczy" lub "tę, której sława jest większa, niż innych". Ciekawostka Inne formy tego imienia to: Przedsława, Przecsława, Przesława.
- Przemysława Jest to imię poświadczone w źródłach od XII wieku. Pochodzi z języków starosłowiańskich, od słowa przemysł ("przemyślność, podstęp, dowcip").
- Przesława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów przed i sława ("sława"). Mogło oznaczać "tę, która stawia sławę ponad inne rzeczy" lub "tę, której sława jest większa, niż innych".
- Przybysława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów przyby ("przybyć, przybywać") oraz sława ("sława"). Mogło oznaczać "ta, która przynosi sławę". W źródłach poświadczone w XII wieku.
- Pudencjana Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, oznaczające "wyzwolona i adoptowana przez Pudencjusza".
- Pulcheria Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "piękna", "szlachetna".
- Pękosława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów pęko ("pęk, wiązka", ale też "pękać się"; "rozpadać się, przestawać być całym") i sława ("sława"). Mogło oznaczać "ta, której sława jest silna i oparta na wielu czynach", albo też "ta, której sława się rozpada".