Trwa ładowanie...

Miała 5 przeszczepów nerki. Teraz urodziła dziecko

Avatar placeholder
11.01.2019 09:56
Sophie miała 5 przeszczepów nerek. W tym roku urodziła drugie dziecko
Sophie miała 5 przeszczepów nerek. W tym roku urodziła drugie dziecko (www.dailymail.co.uk)

Mimo czterech nieudanych przeszczepów nerki i straty dwojga dzieci, Sophie nie porzuciła nadziei. Marzyła o zostaniu matką. I chociaż ma już 45 lat, urodziła drugie dziecko. 2019 rok nie mógł się zacząć dla niej lepiej.

1. Problemy zdrowotne Sophie Foale

Sophie Foale, 45-letnia mieszkanka brytyjskiego Surrey, od lat miała problemy ze zdrowiem. Przez 10 lat przeszła 5 przeszczepów nerki. Dopiero ten ostatni zakończył się sukcesem. Dawcą została jej siostra. Gdy sytuacja została opanowana, Sophie i jej mąż Trevor zaczęli myśleć o założeniu rodziny.

60-latka zaszła w ciążę po 20 latach starań. Wtedy zostawił ją mąż
60-latka zaszła w ciążę po 20 latach starań. Wtedy zostawił ją mąż [4 zdjęcia]

Atifa Ljalić, mieszkanka Serbii, marzyła o tym, aby zostać matką. Starała się o dziecko przez 20 lat.

zobacz galerię

Niestety, utrzymanie ciąży również nie było łatwe. Pierwsze dziecko, córkę, stracili, gdy miało niespełna 20 tygodni. 5 lat później Sophie znów zaszła w ciążę. Dziecko również zmarło. Nathan urodził się w 25. tygodniu. Żył tylko 3 dni.

2. Szczęśliwa matka

Zobacz film: "Dziecku przeszczepiono 5 organów naraz"

Jednak Sophie nie poddała się. Dalej walczyła o powiększenie rodziny. Trafiła pod opiekę prof. Andrew Shennana. To właśnie dzięki niemu i zespołowi z nim współpracującemu, udało jej się urodzić dziecko. John przyszedł na świat w 31. tygodniu życia. Okazało się, że wszystkiemu winna była "niekompletna" szyjka macicy, która uniemożliwiała utrzymanie ciąży przez 9 miesięcy.

Mimo że stracili 2 dzieci, Sophie i Trevor zostali szczęśliwymi rodzicami
Mimo że stracili 2 dzieci, Sophie i Trevor zostali szczęśliwymi rodzicami (ww.dailymail.co.uk)

Sukces w 2016 roku sprawił, że małżeństwo miało nadzieję, że kolejna ciąża również przebiegnie dobrze. Pamiętając o wcześniejszych problemach kobiety, lekarze zabezpieczyli jej szyjkę macicy, tak, aby dziecko mogło rozwijać się w jej łonie przez 40 tygodni. W 27. tygodniu dawne problemy dały o sobie znać. Sophie musiała do końca ciąży leżeć w szpitalnym łóżku.

Ta historia ma jednak szczęśliwe zakończenie. W grudniu 2018 roku na świat przyszedł drugi syn Sophie, ważący zaledwie 2 kg Andrew. Rodzice nazwali go na cześć lekarza, który opiekował się kobietą. Szczęśliwa matka przyznała w rozmowie z dziennikarzami, że wybór imienia nie sprawił im trudności. Było to dla nich oczywiste, że ich syn musi mieć imię po dr Shennanie. To dzięki niemu udało się jej urodzić dwoje dzieci, mimo że po czterech nieudanych przeszczepach i dwóch poronieniach mogła mieć obawy, co do swojego stanu zdrowia i szansy na zostanie matką.

Obecnie drugie dziecko Sophie i Trevora przebywa jeszcze w szpitalu. Zostanie z niego wypisane, gdy osiągnie odpowiednią wagę. Jednak stan zdrowia Andrew jest dobry. Rodzice i jego starszy brat już na niego czekają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze