Trwa ładowanie...

Sałatka przyspieszająca poród. Kobiety jedzą ją od 30 lat

Avatar placeholder
29.11.2018 15:07
Sałatka przyspieszająca poród
Sałatka przyspieszająca poród (Instagram.com)

Ciąża i oczekiwanie na poród to dla kobiet nie lada wyzwanie. Czy są metody na skrócenie czasu wyczekiwania na upragnione dziecko? Wydaje się, że właściciele jednej z kalifornijskich kawiarni mają na to sprawdzony sposób. Od ponad 30 lat sprzedają sałatkę, która zdaniem ich klientek przyspiesza poród.

Caioti Pizza Cafe w Studio City w stanie Kalifornia to słynne miejsce. Codziennie kawiarnię odwiedza kilkanaśnie kobiet w zaawansowanej ciąży. W menu kawiarni znajdziemy m.in. słynną sałatkę o niespotykanych i zaskakujących właściwościach. Otóż, "The The Salad", bo tak brzmi jej oficjalna nazwa, to sałatka, która... przyspiesza poród.

Co więc wchodzi w skład tego cudotwórczego dania? Przepis na nie wydaje się prosty. Znajdziemy w nim sałatę rzymską, rukiew wodną, orzechy włoskie oraz ser gorgonzola i sos winegret z dodatkiem ziół. To właśnie w sekretnej mieszance część osób upatruje sekret skuteczności tego dania. Niestety nie wiemy jednak jakie konkretnie zioła są do niej dodawane. Jest to rodzinny sekret właścicieli Caoti Pizza Cafe, którego nie chcą za żadne skarby zdradzić.

Od wielu lat klientki kawiarni są przekonane, że to właśnie to danie powinny zjeść przed porodem. Panuje wręcz opinia, że dzięki niej niespełna w ciągu kilku godzin odejdą im wody. Kobiety tuż przed planowanym terminem porodu polecają ją sobie m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, wierząc, że po zjedzeniu tego dania ich dziecko zdecyduje się w końcu przyjść na świat. Niedawno do grona miłośniczek słynnej sałatki dołączyła Hillary Duff, amerykańska aktorka i piosenkarka spodziewająca się dziecka.

Zobacz film: "Urodziła w aucie. Ojciec wszystko filmował"

Co ciekawe, kult sałatki przyspieszającej poród trwa już 31 lat. Nic nie wskazuje na to, że zostanie przerwany. Pierwsze wzmianki o jej właściwościach pojawiły się w 1987 roku, gdy jedna z klientek Caoti Pizza Cafe, będąca w 40 tygodniu ciąży, zjadła sałatkę tuż przed rozpoczęciem akcji porodowej. Tak się składa, że w tym czasie przyjaciel jej rodziny pracował jako producent telewizyjny. Historia trafiła do mediów i zapoczątkowała ogromne zainteresowanie sałatką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze