Niesamowite selfie tuż po porodzie. To zdjęcie jest hitem internetu!
Cesarskie cięcie to poważny zabieg, który przyszłym mamom spedza sen z powiek. Czy będę coś czuła? Jak znieczulenie wpłynie na dziecko? Kiedy po cesarce będą mogła przytulać i opiekować się dzieckiem? Wiele kobiet jednak bardzo szybko dochodzi do siebie po takim porodzie. Gdy nie występują żadne powikłania mama z dzieckiem powinna wrócić do domu po upływie 3-6 dni. Współczesne nowoczesne metody pozwalają uniknąć wszelkich trudności i sprawiają, że kobiety bardzo szybko mogą cieszyć się macierzyństwem.
1. Selfie na stole operacyjnym
Dowodem na to, że tuż po cesarskim cięciu mama i dziecko mogą czuć się naprawdę bardzo dobrze jest Thaise De Mari, która niedawno urodziła córeczkę. Tuż po zabiegu cesarskiego cięcia, będąc jeszcze na operacyjnym stole wykonała pierwsze selfie z niemowlęciem i mężem. Fotografię wstawiła na Instagram, gdzie internauci pokochali uroczą rodzinę uśmiechającą się od ucha do ucha.
— Nareszcie mój obraz rzeczywistości się zmienił. Nie martwię się już o swój wygląd, włosy czy makijaż! Zobaczcie, jaka Caremel jest szczęśliwa! Ona się cieszy, że w końcu jest na wolności – napisała na swoim Facebooku świeżo upieczona mama.
Blogerka, mówi, że jej fotografie potwierdzają, że po cesarskim cięciu można czuć się niezwykle dobrze, a do tego wyglądać całkiem fotogenicznie. Kobieta uważa również, że większość fotografii obiegających świat dotyczy naturalnych porodów, ona chciała pokazać, że poród przez cesarkę jest również ważny i piękny, jak ten naturalnymi siłami.
Na pewno mała Carmel w tym czasie niezwykle cieszyła się z faktu, że w końcu zobaczyła świat i mogła swobodnie rozprostować swoje małe nóżki... Jednak nie było to jednorazowe, uśmiech nie schodzi z jej z twarzy. Thaise mówi, że jeśli ktoś ma zły dzień, poleca spojrzeć na uśmiech jej córeczki, który rozprasza wszystkie ciemne chmury.
Zobacz także:
2. Pierwszy uśmiech
Człowiek uśmiecha się praktycznie już od urodzenia, chociaż ten grymas można zaobserwować już na USG. Badania sugerują jednak, że pierwszy naturalny uśmiech człowieka można zauważyć już między 1, a 3 miesiącem życia. Do 4 tygodnia są to zazwyczaj reakcje przypadkowe, które związane są z potrzebami i zmianami fizjologicznymi, np. pełnym brzuszkiem. Po ukończeniu 4 miesiąca uśmiech ma już kontekst emocjonalny, a po 8 tygodniach dziecko potrafi odwzajemniać uśmiech, zaś po upływie 16 tygodniu będzie śmiać się razem z rodzicami.
Kiedy zaobserwujesz, że twoje dziecko zaczyna się do ciebie uśmiechać odwzajemniaj to jak najczęściej, rób miny i inne grymasy, nigdy nie bój się śmiać przy dziecku i jak najczęściej pokazuj maluchowi swoją twarz. Jeśli dziecko nie uśmiecha się do 4 miesiąca życia należy skontaktować się z pediatrą, który koniecznie będzie musiał zbadać wzrok i słuch malucha. A twoje dziecko kiedy uśmiechnęło się po raz pierwszy?