Trwa ładowanie...

Niebezpieczne tabletki na odchudzanie. Spożycie grozi zawałem serca

Zawał, cukrzyca, zatrucie. To tylko niektóre ze schorzeń, z którymi możemy zmagać się na skutek spożycia suplementów diety. Choroby te wywołują takie preparaty jak Merida, Qsymia i Adipex-P (do nabycia przez internet). Zawierają składniki zakazane na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz film: "Niebezpieczne preparaty odchudzające"

1. Niebezpieczne substancje

Przyczyną niekorzystnego wpływu tabletek odchudzających na zdrowie są nielegalne i śmiertelnie niebezpieczne substancje: chlorowodorek sibutraminy i dinitrophenol (DNP). W ostatnich latach spowodowały one co najmniej kilka przypadków ciężkiego zatrucia. Co istotne, dinitrophenol sprawia, że temperatura ciała wzrasta do poziomu, w którym ścina się białko.

Błędy, które popełniamy podczas odchudzania
Błędy, które popełniamy podczas odchudzania [5 zdjęć]

Lato to idealna pora na naturalne odchudzanie. Świeże warzywa, owoce, większa porcja ruchu – to wszystko...

zobacz galerię

Lekarze alarmują, że spożycie nawet tylko jednej tabletki może wywołać w organizmie nieodwracalne zmiany. Te suplementy diety mogą doprowadzić do rozwoju cukrzycy, zawału serca, udaru mózgu, a nawet zgonu. Z kolei z zaburzeniami psychicznymi możemy się zmagać po upływie dłuższego okresu od momentu zażycia tabletek odchudzających o nazwie: Merida, Qsymia i Adipex-P.

Zobacz także:

2. 4 tys. Polaków w niebezpieczeństwie

Jak ustalili funkcjonariusze szczecińskiej policji, którzy zatrzymali 3 osoby przynależące do grupy rozprowadzającej te suplementy odchudzające, tabletki mogły trafić do nawet 4 tys. Polaków. Kobieta i dwóch mężczyzn zostali aresztowani. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.