Trwa ładowanie...

Nie żyje Michał Podyma. Miał tylko 13 lat

Nie żyje Michał Podyma ze Staszowa (woj. świętokrzyskie). Od kilku miesięcy walczył z bardzo poważną chorobą. W dniu swojej śmierci miał zaledwie 13 lat. W walkę o powrót do zdrowia Michała włączyła się cała Polska, niestety chłopca nie udało się uratować.

Michał zmagał się z chłoniakiem
Michał zmagał się z chłoniakiem (siepomaga)

1. Nie żyje 13-letni Michał Podyma

We wtorek 29 listopada w wieku 13 lat zmarł Michał Podyma, który walczył z chłoniakiem Burkitta. Jest to nowotwór układu chłonnego, na który najczęściej chorują dzieci i młodzież. Tragiczną wiadomość o śmierci chłopca za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazały osoby organizujące zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

”Kochani! Niestety pomimo ogromnej walki, jaką stoczył Michaś, dziś odszedł od nas w ciszy. W imieniu rodziny ogromnie dziękujemy za wasze wsparcie, zaangażowanie i pomoc. Bardzo prosimy o uszanowanie tak trudnego i bolesnego czasu oraz o niekontaktowanie się z rodzicami. Prosimy także o modlitwę w intencji Ś.P. Michałka. Będziemy informować o pogrzebie i kolejnych krokach. - Ekipa Michała" - czytamy na Facebooku na profilu "My się raka nie boimy i z Michałem z nim walczymy”.

2. W styczniu padła dramatyczna diagnoza

Na początku Michał skarżył się na ból brzucha i biegunkę, był osłabiony i odwodniony. Po przeprowadzeniu wstępnych badań lekarze podejrzewali zapalenie wyrostka robaczkowego. Chłopiec został przewieziony do szpitala wojewódzkiego w Kielcach. Niestety na miejscu okazało się, że Michał choruje na bardzo groźny nowotwór.

"Byliśmy pełni obaw, bo to przecież poważna choroba. Okazało się, że to nic przy informacji, którą chwilę później usłyszeliśmy… To nie wyrostek, są guzy nowotworowe! Ogromne! To chłoniak Burkitta z przerzutami do wątroby i klatki piersiowej! W jednej chwili wszystko się zwaliło… Nasze ukochane, jedyne dziecko ma nowotwór!" - napisali rodzice Michała na stronie siepomaga.pl.

Na specjalistyczne leczenie Michała potrzebna była kwota 1,8 mln złotych, którą w rekordowym czasie udało się zebrać na platformie siepomaga. Niestety Michał po ciężkiej walce przegrał z nowotworem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza