Trwa ładowanie...

Mężczyzna znalazł porzucone dziecko w parku

 Anna Krzpiet
05.12.2016 10:43
Noworodek porzucony w parku
Noworodek porzucony w parku (youtube)

Raul Marin Ceja z Meksyku myślał, że będzie to dzień jak każdy inny. Gdy w sobotę rano szedł do pracy tą samą drogą przez park, którą chodził codziennie, spojrzał na brzeg rzeki. Jego uwagę zwrócił dziwny, poruszający się pakunek owinięty w koc.

Na początku mężczyzna pomyślał, że zapewne to jakieś biedne zwierzę, które porzucili bezduszni właściciele. Jednak nie mógł uwierzyć, gdy zobaczył zawartość zawiniątka - to było niemowlę. Było widać, że dziewczynka niedawno przyszła na świat, ponieważ przy jej brzuszku była jeszcze pępowina.

Porzucone dziecko odnalezione w parku przez mężczyznę/idailybuzz
Porzucone dziecko odnalezione w parku przez mężczyznę/idailybuzz

Kiedy Raul zdał sobie sprawę, co się dzieje, wiedział, że musi natychmiast wziąć dziecko do szpitala. Na szczęście maleńka dziewczynka była w dobrym stanie, jej życiu nic nie zagrażało. Policja nie była w stanie znaleźć żadnych informacji na temat biologicznych rodziców noworodka.

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

Raul jednak poczuł szczególną więź z dzieckiem i wiedział, że jej odnalezienie było darem od losu. Postanowił, że chce zaadoptować dziewczynkę i przyjąć do swojej rodziny. Rodzina Raula całkowicie poparła jego decyzję. Uważali, że nawet jeśli, to dziecko miało ciężki start, to teraz będzie miało szczęśliwe życie, ponieważ posiada tatę z wielkim sercem.

Dziecko porzucone w parku/idailybuzz
Dziecko porzucone w parku/idailybuzz

Los chciał, że Raul zwracał uwagę na to, co go otacza. W dzisiejszych czasach ludzie wszędzie się spieszą, żyją w pędzie i czasem nie zauważają rzeczy znajdujących się w około. Jak się okazuje, czasem nasza uwaga i spokój mogą uratować komuś życie. A więc, bądźmy czujni.

Raul z uratowanym noworodkiem w szpitalu/idailybuzz
Raul z uratowanym noworodkiem w szpitalu/idailybuzz

Ta historia z Meksyku skończyła się happy endem ale nie zawsze życie jest takie łaskawe. Rok temu w listopadzie w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach, odnaleziono tajemnicze zawiniątko. Jak się okazało na taśmie z odpadami odnaleziono ciało zmarłego noworodka.

W lipcu tego roku zatrzymano 31-letnią kobietę z Łukowa, która według ustaleń policji była matką dziecka. Kobieta stanie przed sądem. Mamy nadzieję, że dostanie odpowiednią karę za tak okrutną zbrodnię. 

Zobacz także

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze