Trwa ładowanie...

Kocica uratowała niemowlę pozostawione na mrozie

Od dawna mówi się, że zwierzęta to niezastąpieni przyjaciele człowieka. Wiele badań wskazuje, że posiadanie kota korzystnie wpływa na zdrowie dzieci i dorosłych. Koty potrafią działać znieczulająco, pomagają walczyć z depresją, a także korzystnie wpływają na układ immunologiczny. Zwierzęta dzięki swojemu instynktowi bardzo często również ratują życie człowieka. Tak było i w tym przypadku.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

1. Zwierzęcy instynkt

W Obnińsku w Rosji pozostawiono na pewną śmierć 12 tygodniowe niemowlę. Chłopca porzucono i zostawiono na mrozie w kartonowym pudełku. Z pomocą przybyła mu jednak kotka Masha, która ogrzała go swoim ciałem i puszystym futrem. Według lekarzy dziecko zostało uratowane praktycznie w ostatniej chwili.

Kocica Masha, która uratowała niemowlę
Kocica Masha, która uratowała niemowlę (YouTube)

Miauczenie Mashy leżącej w pudełku wraz z dzieckiem, usłyszała Irna Lavorna, która opiekuje się bezdomnymi kotami. Kobieta szybko zajrzała do pudełka, z którego wydobywał się dźwięk. Myślała, że kotka jest ranna. Okazało się jednak, że w pudełku nie była sama. Kobieta relacjonowała, że Masha instynktownie chroniła chłopca przed zimnem.

Po alarmowym telefonie Irny, dziecko zabrano do szpitala. Kotka zaś miała ogromne problemy z rozstaniem się z dzieckiem. Podobno próbowała nawet wejść do karetki. Wiele osób relacjonowało także, że po tym, jak karetka odjechała, kocica nie ruszyła się na krok. Czekała cały czas w tym samym miejscu. Teraz Masha czeka na swój nowy dom. Po takim bohaterskim zachowaniu na pewno wiele osób będzie chciało się nią zaopiekować.

Kocica Masha i porzucone dziecko
Kocica Masha i porzucone dziecko (YouTube)

Znaleziony chłopiec przeszedł szczegółowe badania, po których okazało się, że jest całkiem zdrowy. Wszystko dzięki kocicy Mashy, która zaopiekowała się nim lepiej niż matka. Co ciekawe, lekarze ustalili, że dziecko wcześniej było dobrze karmione, zadbane i nie posiada żadnych oznak przemocy i zaniedbania. Obecnie policja szuka rodziców niemowlęcia.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.