Trwa ładowanie...

Dieta oxy, czyli hit ostatnich miesięcy

Avatar placeholder
28.05.2019 10:27
Dieta oxy, czyli hit ostatnich miesięcy
Dieta oxy, czyli hit ostatnich miesięcy (123rf)

Dieta OXY została opracowana jako następca diety Dukana, która budziła bardzo dużo kontrowersji. Dieta OXY jest również dietą proteinową. Co ciekawe jej autorką jest Polka, dietetyk Patrycja Mazur. Dieta OXY cieszy się rosnącą popularnością, której wyrazem jest, chociażby pierwsze miejsce na portalu rankingdiet.pl.

spis treści

1. Dieta OXY - definicja

Dieta OXY jest dietą białkową. Charakterystyczną cechą diety OXY jest obniżona zawartość kalorii, przy jednoczesnym zwiększeniu ilości białka w diecie. Dieta OXY to bezpieczna alternatywa dla diety Dukana, której wpływ na zdrowie, potrafił skutecznie zniechęcić do jej podejmowania. W przeciwieństwie do tej diety, dieta OXY ma być bezpieczna dla zdrowia, ponieważ trwa krótko, uwzględnia zarówno białka zwierzęce, jak i roślinne oraz specjalnie przygotowanego shake'a. Bardzo istotne jest również to, że dieta OXY opiera się na zaleceniach Instytutu Żywności i Żywienia.

2. Dieta OXY - zasady

Dietę OXY można znaleźć w internecie. Wersję komputerową diety OXY można zainstalować na tablet lub komórkę. Plan diety OXY jest dopasowany do naszych potrzeb na podstawie wzrostu, wagi, płci, wieku oraz celu, jaki chcemy osiągnąć.

Zobacz film: "Czym różni się dieta OXY od diety Dukana?"
Specjalny shake z żurawiną pomaga oczyszczać organizm z toksyn
Specjalny shake z żurawiną pomaga oczyszczać organizm z toksyn (123rf)

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie w czasie diety OXY jest wyliczane na podstawie testu psychometrycznego wypełnianego online. Aby uzyskać dostęp do jadłospisów i listy zakupów, wystarczy założyć konto na stronie.

Dieta OXY jest bardzo prosta i podobnie jak dieta Dukana składa się z różnych faz. Dieta OXY obejmuje cztery fazy oraz tzw. fazę wyjścia. Jadłospis zależy od fazy diety OXY, ale zawsze obejmuje on pięć posiłków. Na stronie diety OXY możliwa jest również zamiana posiłków, jeśli mamy ochotę na coś innego.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Jak pozbyć się toksyn z organizmu? [8 zdjęć]

Brak ruchu i niewłaściwa dieta sprzyjają powstawaniu toksyn w organizmie. Świadczyć mogą o tym takie

zobacz galerię

Bardzo ważną rolę w diecie OXY odgrywa tzw. OXY Shake. Przygotowuje się go w drugim i trzecim etapie diety OXY. Shake OXY przygotowuje się z kefiru, świeżej żurawiny (choć może też być suszona) i płatków owsianych. Rola shake w czasie diety OXY polega na wspomaganiu naszego organizmu w usuwaniu toksyn i wspomaganiu pracy nerek.

3. Dieta OXY - etapy

Na początku dieta OXY obejmowała jedynie 3 etapy, jednak po pewnym czasie dodano jeszcze dwa. Obecnie dieta OXY obejmuje detoks, burning, step, balance oraz etap wyjścia. Każdy z nich trwa 7 dni.

Detoks został wprowadzony do diety OXY, aby oczyścić nasz organizm z toksyn. Wpływa to na wygląd skóry, włosów i paznokci. Ten etap diety OXY przygotowuje nasz organizm do właściwego odchudzania i opiera się głównie na shake'ach oczyszczających.

Fat burning ma na celu szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Na tym etapie dieta OXY ma na celu pobudzenie metabolizmu. Posiłki opierają się głównie na białku zwierzęcym. W czasie tego etapu diety OXY zaczynamy również pić OXY Shake.

ZOBACZ TAKŻE:

Etap step diety OXY to włączenie do diety również białka roślinnego w ilości 1:1. Na tym etapie diety OXY nadal pijemy OXY Shake, a waga nadal spada. Co ważne efekty diety OXY zaczynają się utrwalać.

W etapie balance prowadzamy do diety nowe produkty. Utrwalamy efekty diety OXY i dbamy o to, aby ilość składników odżywczych była zgodna z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia. Po tym etapie następuje tzw. faza wyjścia z diety OXY. Ten etap ma nam umożliwić wyjście z diety i powrót do normalnego odżywiania.

Polecane dla Ciebie