Trwa ładowanie...

Czysta radość (z) macierzyństwa

Avatar placeholder
28.04.2022 14:36
Czysta radość (z) macierzyństwa
Czysta radość (z) macierzyństwa (Materiał Partnera)

Informacja prasowa

Mama to jedno z najpiękniejszych słów na świecie. Synonim miłości, bezpieczeństwa, czułości i ciepła. Miłości w najczystszej postaci – bezwarunkowej i bezgranicznej. Jej wyrazem jest troska, która rodzi się już w momencie, kiedy kobieta nosi swoje dziecko pod sercem.

Kobieta staje się mamą tak naprawdę już na etapie planowania macierzyństwa i całej ciąży. Pierwsze USG, pierwsze wyczuwalne pod ręką ruchy dziecka, pierwszy krzyk… To chwile, które wywołują łzy wzruszenia, dają pełnię szczęścia i na zawsze budują więź z dzieckiem. Z tej miłości wynika troska i potrzeba zapewnienia mu tego, co najlepsze. A troska o dziecko zaczyna się od troski o… siebie. To nie tylko odpowiednia dieta, aktywność fizyczna ale również suplementacja, dlatego warto w tym okresie wybierać suplementy diety charakteryzujące się czystym składem, które zapewnią wsparcie w tym wyjątkowym czasie oczekiwania, a także po porodzie.

Wielkie oczekiwanie

Pierwszy trymestr ciąży za Tobą? Wspaniale! Za chwilę poczujesz pierwsze ruchy swojego maluszka, poznasz jego płeć (jeśli lekarz Wam jeszcze jej nie zdradził), zaczniesz wybierać imię i przygotowywać pokój lub kącik w Waszej sypialni. W drugim trymestrze dziecko ma już wykształcone wszystkie organy i zaczyna rosnąć. Teraz dojrzewają jego organy wewnętrzne oraz układ nerwowy. W trzecim trymestrze będzie dojrzewał jego układ oddechowy, mózg i narząd wzroku, będzie się zwiększać także ilość tkanki tłuszczowej. W czasie karmienia piersią mleko matki jest głównym źródłem składników odżywczych dla dziecka – ich właściwa ilość w pokarmie ma kluczowe znaczenie dla jego dalszego, prawidłowego rozwoju.

Zaufaj ekspertom Ginekologii i Położnictwa

Ciąża to czas zwiększonego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników rekomenduje suplementację składników takich jak: kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA u wszystkich zdrowych kobiet w ciąży[1].

Pueria Duo to preparat, który powstał z połączenia wiedzy ekspertów oraz wytycznych PTGiP, opracowany na okres ciąży od 13. tygodnia do końca karmienia piersią. To pierwszy suplement diety na polskim rynku zawierający składniki rekomendowane przez PTGiP: kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA w połączeniu z choliną – BEZ substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.

Pueria Duo nie zawiera żelaza – według najnowszych wytycznych PTGiP suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, gdyż jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży. Każdorazowo decyzję o potrzebie suplementacji żelaza u kobiety w ciąży powinien podjąć lekarz, po ocenie wyników badań krwi.

(Materiał Partnera)

Produkt Pueria Duo posiada pozytywną opinię PTGiP[2]

Suplement diety Pueria Duo to:

  • Czysty skład – bez substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.
  • Składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników: kwas foliowy, witamina D, jod, DHA¹.
  • Wysoka jakość i biodostępność DHA w postaci trójglicerydów.

Pueria Duo zawiera dwa źródła folianów: kwas foliowy oraz jego aktywną formę: L-metylofolian wapnia, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy. O możliwości wykorzystania kwasu foliowego przez organizm decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 50% populacji¹. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70%. Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt niskim poziomem jego aktywnej postaci we krwi[3].

Skład Pueria Duo został wzbogacony o cholinę, która przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, mającego wpływ na prawidłowy przebieg ciąży.

DHA zawarty w Pueria Duo ma postać trójglicerydów, czyli taką, jaka naturalnie występuje w organizmie. Dzięki temu może być lepiej przyswajany przez organizm człowieka[4]. Źródłem DHA w produkcie jest wysokogatunkowy olej rybi otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość. Ponadto ogranicza ona niekorzystny proces utleniania oleju, przez co minimalizuje rybi smak i zapach.

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby[5]. DHA w Pueria Duo pozyskiwany jest z małych ryb sardeli o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

Właściwości składników:

  • FOLIANY biorą udział w procesie podziału komórek, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży oraz pomagają w prawidłowej produkcji krwi.
  • JOD pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz tarczycy, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
  • WITAMINA D bierze udział w procesie podziału komórek, pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.
  • CHOLINA pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów oraz homocysteiny.
  • DHA – wielonienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3 przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania mózgu[6], spożywany w czasie ciąży wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią[7].

Opakowanie Pueria Duo zawiera 90 kapsułek na 30 dni stosowania.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 3 kapsułki dziennie: 1 kapsułka z witaminami i minerałami + 2 kapsułki z DHA.

PUERIA – CZYSTY SKŁAD CZYSTA RADOŚĆ!

Więcej informacji na: pueria.pl oraz IG: @pueria_czysty_sklad

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze