Przejdź na WP

Życzenia noworoczne, których nie usłyszycie. Partnerzy nie mają odwagi tego powiedzieć

Co roku kobiety obiecują zmienić swoje życie, a mężczyźni kupują karnet na siłownię, który po miesiącu ginie. Robimy listy noworocznych postanowień i z naiwnością wierzymy w dotrzymanie ich. Jednak jest jeszcze ktoś, kto się tym zajmuje. Choć nie ma odwagi nam o tym powiedzieć.

Zobacz film: "Idealna różnica wieku między partnerami"

## Styl życia

Amerykański magazyn "Insider" przeprowadził badanie na grupie ponad tysiąca osób, która uchyli rąbka tej tajemnicy. W anonimowych ankietach zapytano partnerów, czego życzyliby drugiej połówce z okazji nowego roku. Odpowiedzi znacząco różniły się od tradycyjnych sylwestrowych życzeń.

5 oznak, że twoje małżeństwo zbliża się ku końcowi. Sprawdź, czy grozi ci rozwód
5 oznak, że twoje małżeństwo zbliża się ku końcowi. Sprawdź, czy grozi ci rozwód [6 zdjęć]

Na początku motyle w brzuchu, randki i trzymanie się za ręce. Żar miłości po latach powoli gaśnie. Od...

zobacz galerię

Po pierwsze, schudnij. Prawie 17 proc. osób chciałoby, żeby noworocznym postanowieniem ich partnera było zrzucenie wagi. Kolejna odpowiedź także jest z tym ściśle powiązana. Ponad 14 proc. ankietowanych poprosiłoby partnera o uprawianie większej ilości sportu. Życzyliby sobie, żeby druga osoba więcej ćwiczyła i była bardziej wysportowana. Jak wynika z tych badań, wygląd liczy się dla nas bardziej, niż chcielibyśmy się do tego przyznać.

Następnie, prawie 11 proc. respondentów przyznało, że chcieliby, aby ich małżonek stworzył lub trzymał się budżetu. Planowanie finansów domowych daje większe poczucie stabilności i pomaga zaplanować wydatki. Dzięki temu można także odłożyć oszczędności i ograniczyć impulsywne zakupy.

1. Szczerość w związku

Kolejne życzenia to przede wszystkim: pozytywna zmiana w zachowaniu, bycie lepszym partnerem, spłacenie długu, skończenie ze złym nawykiem, rzucenie palenia oraz awans i podwyżka w pracy.

Jak podkreśla w swoich badaniach "Insider", składanie szczerych życzeń partnerowi może znacząco wpłynąć na nasz związek. Będąc szczerym, możemy poprawić jakość życia nie tylko swojego, lecz także osoby, z którą żyjemy. Trzeba jednak pamiętać, aby robić to rozważnie i nie zranić uczuć drugiego człowieka.

Amerykański magazyn "Insider" zapytał partnerów w anonimowej ankiecie, czego życzyliby swojej drugiej połówce
Amerykański magazyn "Insider" zapytał partnerów w anonimowej ankiecie, czego życzyliby swojej drugiej połówce (123RF)

A wy, czego będziecie życzyć swojemu partnerowi z okazji nowego roku? Podeślijcie nam swoje postanowienia noworoczne przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.