Trwa ładowanie...

Zmiany, które świadczą o tym, że partner zdradza

Zdrada jednego z partnerów to wielkie wyzwanie dla przyszłości związku. Z ankiety przeprowadzonej wśród Brytyjczyków wynika, że 29 proc. z nich myśli, że partner ich zdradza. Jak rozpoznać zdradę i czy można ją wybaczyć?

Zobacz film: "Zdrada męża zmotywowała ją do zrzucenia wagi"

1. Oznaki zdrady partnera

Jak wynika z badań, 1/4 ankietowanych Brytyjczyków przyznaje się do tego, że zdradza partnera. Jednocześnie 29 proc. pytanych przyznaje, że prawdopodobnie są zdradzani.

Jakie zmiany możemy zauważyć w partnerze, gdy zachodzi podejrzenie zdrady?

Pierwsze rzuca się w oczy, gdy partner zaczyna dużo i długo pracować. Coraz później przychodzi do domu, co może wydać się dziwne, szczególnie jeśli wcześniej nie był typem pracoholika.

Kolejną podpowiedzią jest ciągłe trzymanie telefonu przy sobie i nerwowe reagowanie, w momencie gdy zadzwoni. Czerwona lampka może zapalić się również, jeśli nasza druga połówka zmieni hasła w telefonie i na mailu, szczególnie jeśli wcześniej były nam one znane.

Zmiany mogą dotyczyć także ubioru i kosmetyków. Nagłe zmiany wyglądu i zachowania, częstsze spędzanie czasu ze znajomymi, których druga osoba nigdy nie spotkała również mogą być powodem do niepokoju.

Osoby, które zdradzają mogą mieć duże poczucie winy, które będą próbowali maskować. Niepokoić może też nagły wzrost zainteresowania seksem, połączony z chęcią eksperymentowania. Zdradzający może też chcieć zagłuszyć wyrzuty sumienia niespodziewanymi prezentami.

Osobno, każde z tych zachowań da się racjonalnie wytłumaczyć, ale jeśli podczas czytania doszliście do wniosku, że większość z nich opisuje waszego partnera, warto szczerze z nim porozmawiać. Pogrążanie się w domysłach nie jest dobre dla naszego zdrowia psychicznego.

2. Czy zdradę można wybaczyć?

Na to pytanie umieją odpowiedzieć tylko osoby, których zdrada dotyczy bezpośrednio. 81 proc badanych Brytyjczyków uważa, że zdrada małżonka jest o wiele gorsza, niż zdrada przez osobę, z którą nie mamy formalnego związku.

Tylko co 10. badany stwierdził, że byłby skłonny wybaczyć zdradę, jeśli byłby to jednorazowy ''skok w bok'', a nie dłuższa relacja. Prawie połowa ankietowanych przyznała jednak, że nie potrafiłaby wybaczyć zdrady, ale 39 proc. przynajmniej by spróbowało.

Okazuje się też, że 13 proc. badanych mogłoby przymknąć oko na zdrady partnera, jeśli z tego powodu ich związek stałby się jeszcze silniejszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.