Wyjątkowy sposób na upamiętnienie karmienia piersią

Dla wielu kobiet karmienie dziecka piersią to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Dlatego pragną jak najdłużej zachować wspomnienia z tego czasu. Pewna Amerykanka wpadła na nietypowy pomysł upamiętnienia tych intymnych chwil spędzonych z dzieckiem.

Prawidłowe karmienie piersią

Prawidłowy rozwój i wzrost niemowlęcia zapewnia mu karmienie piersią do końca 6. miesiąca jego życia. Ten czas jednak jest dość ruchomy i może być różny...

Mleko jest moją ozdobą

Z takiego założenia prawdopodobnie wyszła Alicia Mogavero. Karmienie piersią tak bardzo zmieniło jej życie, że postanowiła te przełomowe chwile upamiętnić w wyjątkowy sposób. Zdecydowała się na wykonanie biżuterii... ze swojego mleka. To nie wszystko. Postanowiła też, że nie zachowa tego pomysłu tylko dla siebie, ale podzieli się nim z innymi mamami. Tak powstała firma Mommy Milk Creations.

Polecane wideo:

Biżuteria z mleka matki – brzmi to co najmniej dziwnie. Być może niektórzy zadają sobie pytanie: Czy to jest możliwe? Tak, okazuje się, że mleko matki jest wdzięcznym materiałem do wykonywania ozdób. Można wykorzystać je do stworzenia pierścionków czy zawieszek. Mleko matki jest wówczas zamknięte w niewielkim oczku, które może mieć różne kształty: serca, rączki, kropelki, kwiatuszka, krzyżyka.

Mamy, które chciałyby mieć taką pamiątkę, dostarczają do firmy odrobinę swojego mleka w pojemniczku lub torebce na żywność – wystarczą już dwie łyżki stołowe. Następnie Alicia przekształca je w plastyczną masę, z której można wykonać ozdobę. Autorka projektu zaznacza, że wszystko odbywa się w sterylnych warunkach.

Czy warto mieć taką biżuterię?

Biżuteria z mleka matki to nowatorskie rozwiązanie. To ozdoby, które nie tylko bardzo ładnie wyglądają, ale również przywołują na myśl najpiękniejsze wspomnienia. Ze względu na wyjątkowość tej biżuterii, jej cena nie należy do najniższych. Koszt takich „świecidełek” sięga kilkuset dolarów i jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju biżuterii. Na przykład srebrny pierścionek z oczkiem, w którym znajduje się mleko kosztuje około 500 dolarów. Za srebrny naszyjnik trzeba zapłacić prawie 600 dolarów, a za jeden koralik do bransoletki typu charms 300 dolarów. Pomimo takich kosztów, biżuteria cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na jej wykonanie trzeba czekać nawet rok.

Czy warto mieć biżuterię ze swojego mleka? To pytanie, na które powinnaś odpowiedzieć sobie sama. Jeśli chwile spędzone z dzieckiem podczas karmienia piersią mają dla ciebie nieocenioną wartość, to na pewno warto.

Obecnie w naszym kraju nie ma firmy, która zajmowałaby się produkcją takich gadżetów, jednak na stronie Mommy Milk Creations można zamówić specjalny zestaw do samodzielnego wykonania biżuterii z mleka z instrukcją wykonania.

Źródło: mommymilkcreations.com

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2

Po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 4 tygodnie temu

3
Artykuły Karmienie piersią
Karmienie piersią

Antykoncepcja a karmienie piersią

Antykoncepcja a karmienie piersią

Słowo „antykoncepcja" samo w sobie jest gorącym tematem, a jak dorzucimy do niego „hormonalna" i „podczas laktacji" mamy zagwarantowaną burzliwą dyskusję.

Karmienie piersią

Co powinna jeść mama karmiąca piersią

Co powinna jeść mama karmiąca piersią

Delikatne mięso z kurczaka i pieczywo to dla wielu mam ulubiony posiłek w okresie karmienia piersią. Menu karmiącej mamy powinno być przede wszystkim zdrowe i dostarczać niezbędnych witamin zarówno jej jak i maleństwu.

Karmienie piersią

O karmieniu piersią - nowy program edukacyjny NFZ

O karmieniu piersią - nowy program edukacyjny NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia szkoli przez internet przyszłe mamy, ale i personel medyczny jak prawidłowo karmić piersią. - To dobrze, bo wiedza (...) . Zainteresowanie spore Narodowy Fundusz Zdrowia razem z Centrum Nauki...

Karmienie piersią

Tych rzeczy nie mów kobiecie karmiącej piersią

Tych rzeczy nie mów kobiecie karmiącej piersią

Twoja przyjaciółka karmi piersią? Właśnie rozmawiacie i chciałbyś ten fakt jakoś skomentować? Zapewne nie masz na celu bycia złośliwym, raczej chcesz powiedzieć coś miłego. Przeczytaj, czego nie mówić kobietom karmiącym...

Karmienie piersią

Mleko matki to skarb. Kobiety handują nim w sieci

Mleko matki to skarb. Kobiety handują nim w sieci

cena, miejscowość. Odpowiadamy na jedno z nich. Trafiamy na kobietę spod Łodzi. Jej synek ma już cztery miesiące, karmiony jest piersią. Dorota (imię (...) proceder z innej strony. Kiedy ponad rok temu zbliżał się...

Karmienie piersią

Żywienie karmiącej mamy

Żywienie karmiącej mamy powinno być przede wszystkim zdrowe i zróżnicowane. Owszem, istnieją pewne produkty, których trzeba raczej unikać, np. naszpikowane konserwantami wysoko przetworzone jedzenie czy produkty z puszki, nie wspominając o kawie i alkoholu....