Trwa ładowanie...

Wielka rodzina. Mają 14 dzieci, a sami nie skończyli jeszcze 40 lat

Dale i Darren Chalk od zawsze marzyli o dużej rodzinie. Niestety okazało się, że Darren ma rzadką wadę genetyczną, przez którą jest bezpłodny. To nie przeszkodziło im w realizacji swoich marzeń. Dale urodziła łącznie 14 dzieci. Poznajcie tą nietypową rodzinę.

Zobacz film: "Rodzina z Kaliforni powiększyła się o pięcioraczki"

1. Marzenia o dużej rodzinie

Dale i Darren z Australii mają naprawdę dużą rodzinę. Dale chciała mieć przynajmniej 10 dzieci, a gdy poznała Darrena dowiedziała się, że on również marzy o posiadaniu licznego potomstwa. O tym, że mężczyzna jest bezpłodny dowiedzieli się jeszcze przed zaręczynami. Potem spotkali lekarza, który opowiedział im o klinice płodności.

W 2003 roku na świat przyszła ich pierwsza córka Shelby. Shelby przez krótki czas była jedynaczką. Zaledwie półtora roku później Dale urodziła czworaczki. Emma, Elie, Samuel i Joseph przyszli na świat jako wcześniaki w 27 tygodniu ciąży. Przez trzy miesiące byli hospitalizowani

W 2004 roku Darren i Dale byli już rodzicami piątki dzieci poniżej drugiego roku życia. Zaczęli też starać się o kolejne potomstwo.

2. Dwa razy zostali rodzicami czworaczków

26-letnia wtedy Dale trafiła na pierwsze strony gazet, gdy okazało się że ponownie jest w ciąży i tym razem również spodziewa się czworaczków. Eksperci medyczni dyskutowali na temat etycznych aspektów wspomagania płodności, biorąc pod uwagę ryzyko przedwczesnego porodu i powikłania w przypadku ciąż mnogich.

Kolejne czworaczki również przyszły na świat przedwcześnie. Niestety jedno z nich umarło przy porodzie. Do piątki dzieci dołączyli Sarah, Alice i Matthew. Dzieci przez dłuższy czas były hospitalizowane ze względu na ich stan zdrowia.

Kolejne dziecko pary przyszło na świat w 2007 roku. Dziewczynka została poczęta przy pomocy spermy tego samego dawcy, co wcześniejsze dzieci. Już wtedy decyzje rodziców wzbudzały kontrowersje, a klinika płodności odmówiła dalszego udzielania pomocy parze. To nie przeszkodziło Chalkom w powiększaniu rodziny. Przez internet znaleźli kolejnego dawcę spermy i tym samym w 2009 roku zostali rodzicami bliźniaków Grace i Jackie'ego.

Młode małżeństwo w krótkim czasie stało się rodzicami 11 dzieci. W Australii stali się celebrytami. Mieli nawet swój program w telewizji. Nie zrezygnowali jednak z dalszych starań o dzieci.

3. Kolejne dzieci w rodzinie Darrena i Dale

O dzieciach numer 12 i 13 niewiele wiemy, ponieważ rodzice na jakiś czas zniknęli z mediów. W 2015 roku Dale urodziła kolejne, 14 dziecko. Dziewczynka dostała na imię Suki Lee i dołączyła do swojego licznego rodzeństwa.

Dale przyznawała w wywiadach, że uwielbia swoje życie, ale czasami jest naprawdę trudno. Codziennie wstawia przynajmniej trzy pełne pralki prania. Prasowanie wszystkich ubrań również nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Do tego wysokie koszty utrzymania licznej gromadki - ok. 900 dolarów tygodniowo.

Nie zamieniłaby jednak swojej rodziny na nic innego. Dzieci są dobrze wychowane, opiekują się sobą nawzajem i nic im nie brakuje. Darren i Dale rzadko udzielają się w mediach. Skupili się na swojej rodzinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.