Urodziła dwie pary bliźniąt pomimo stosowania antykoncepcji

"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci się trafi" - ten cytat zdaje się trafnie opisywać życie Emmy Power. Kobieta stosowała po sobie dwie różne metody antykoncepcyjne, które zawiodły. Miały uchronić przed zapłodnieniem, a w rezultacie Emma zaszła w dwie ciąże mnogie.

Emma z York poznała swojego męża na studiach. Mimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych w wieku 19 lat poczęli dzieci, w dodatku bliźniaki. - Byłam totalnie zaskoczona tym, że zaszłam w ciążę. Brałam tabletki już spory czas i sądziłam, że nie ma możliwości pojawienia się ciąży. Zażywałam je regularnie, nie pomijałam dawek - powiedziała Emma.

Polecane wideo:

Chłopcy Connora i Kyle mają obecnie 10 lat. Po ich urodzeniu kobieta straciła zaufanie do tabletek antykoncepcyjnych i postanowiła zmienić tę metodę zapobiegania ciąży na implant antykoncepcyjny. - Zaszłam w ciążę stosując tabletki, nie mogłam ryzykować ponownie - powiedziała.

Po upływie pięciu lat samopoczucie kobiety zaczęło ulegać pogorszeniu. Postanowiła więc udać się do apteki po test ciążowy, którego wynik okazał się być pozytywny. Kiedy Emma udała się do ginekologa, doznała kolejnego szoku. Na ekranie monitora było widać dwa bijące serduszka. Jak powiedziała, mąż nie chciał uwierzyć, dopóki nie zobaczył zdjęcia USG.

Prawdopodobieństwo zajścia w dwie ciąże mnogie podczas stosowania tych metod antykoncepcji wynosi jeden do trzech miliardów. Lekarze twierdzą, że stało się tak sprawą tego, że małżeństwo jest niezwykle płodne. Prawdopodobnie organizm Emmy produkuje co najmniej dwa jajeczka podczas każdej owulacji.

Urocze dziewczynki raz w roku stają się bohaterami oscarowych filmów

Już w nocy z 26 na 27 lutego br. poznamy werdykt Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. To niedziela zwycięskich Oscarów. Wśród nominowanych...

Kiedy para dowiedziała się, że zwykłe metody antykoncepcyjne nie gwarantują tego, że na świat nie przyjdą kolejni potomkowie, postawnoili się poddać sterylizacji i wazektomii.

Jak powiedziała, jest bardzo szczęśliwa z posiadania tej czwórki dzieci, mimo tego, że ich przyjście na świat było zaskoczeniem.

Jak działa implant antykoncepcyjny?

Implant, który stosowała Emma, jest długotrwałą i odwracalną metodą antykoncepcyjną. Implant wszczepia się pod skórę kobiety w górnej części ramienia, ręki niedominującej. Jego działanie polega na uwalnianiu hormonu, jakim jest progestagen.

Za jego sprawą dochodzi do zahamowania owulacji, zagęszczenia śluzu szyjkowego i zatrzymania cyklicznego dojrzewania endometrium. Wskaźnik Pearla w przypadku tej metody to 0,01, co oznacza, że jego skuteczność to ponad 99 proc.

Monika Matuszko, 2 miesiące temu

Newsy - ciąża i poród

Komentarze
Artykuły Newsy - ciąża i poród
Newsy - ciąża i poród

Mężczyzna, który zaszedł w ciążę

Mężczyzna, który zaszedł w ciążę

Mężczyzna urodzi dziecko Mężczyzna w ciąży? Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach staje się to w pewien sposób rzeczywistością. Dzięki (...) znalezieniu dawcy nasienia, Hayden Cross jest obecnie w czwartym miesiącu ciąży....

Newsy - ciąża i poród

Z zarodka zamrożonego przez 16 lat na świat przyszło zdrowe dziecko

 Z zarodka zamrożonego przez 16 lat na świat przyszło zdrowe dziecko

Dzięki zamrożeniu kilkanaście temu zarodka, 46-letnia Chinka mogła dzisiaj stać się mamą. Podczas zabiegu in vitro do jej organizmu został przetransferowany zarodek, który był zamrożony przez 16 lat. Zdrowy chłopiec przyszedł na świat na początku lutego...

Newsy - ciąża i poród

Pierwsze zdjęcia Natalii Kukulskiej po porodzie

Pierwsze zdjęcia Natalii Kukulskiej po porodzie

Natalia Kukulska po raz trzeci została mamą. 5 stycznia br. powitała na świecie córeczkę Laurę. Czy macierzyństwo jej służy? Oceńcie sami! Piosenkarka postanowiła pochwalić się prezentami, które dostała z okazji narodzin córeczki na swoim Instagramie....

Newsy - ciąża i poród

Maluch na USG pokazuje "rogi"

Maluch na USG pokazuje "rogi"

będzie… fanem mocnej muzyki! Rodzice byli bardzo zaskoczeni, kiedy podczas USG nienarodzony maluch pokazał ciekawy gest. Jego mały i serdeczny (...) palec były wyprostowane, reszta zgięte, co wyglądało jak gest...

Newsy - ciąża i poród

Progesteron może zapobiegać poronieniom

. W nowym badaniu opublikowanym w czasopiśmie „Fertility and Sterility", zaznaczono, że dwie trzecie kobiet, które stosowały terapię hormonalną przed ciążą (...) się z niepłodnością, ale było mniej badań, w jaki sposób może to być korzystne...