Urodziła dwie pary bliźniąt pomimo stosowania antykoncepcji

"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci się trafi" - ten cytat zdaje się trafnie opisywać życie Emmy Power. Kobieta stosowała po sobie dwie różne metody antykoncepcyjne, które zawiodły. Miały uchronić przed zapłodnieniem, a w rezultacie Emma zaszła w dwie ciąże mnogie.

Emma z York poznała swojego męża na studiach. Mimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych w wieku 19 lat poczęli dzieci, w dodatku bliźniaki. - Byłam totalnie zaskoczona tym, że zaszłam w ciążę. Brałam tabletki już spory czas i sądziłam, że nie ma możliwości pojawienia się ciąży. Zażywałam je regularnie, nie pomijałam dawek - powiedziała Emma.

Polecane wideo:

Chłopcy Connora i Kyle mają obecnie 10 lat. Po ich urodzeniu kobieta straciła zaufanie do tabletek antykoncepcyjnych i postanowiła zmienić tę metodę zapobiegania ciąży na implant antykoncepcyjny. - Zaszłam w ciążę stosując tabletki, nie mogłam ryzykować ponownie - powiedziała.

Po upływie pięciu lat samopoczucie kobiety zaczęło ulegać pogorszeniu. Postanowiła więc udać się do apteki po test ciążowy, którego wynik okazał się być pozytywny. Kiedy Emma udała się do ginekologa, doznała kolejnego szoku. Na ekranie monitora było widać dwa bijące serduszka. Jak powiedziała, mąż nie chciał uwierzyć, dopóki nie zobaczył zdjęcia USG.

Prawdopodobieństwo zajścia w dwie ciąże mnogie podczas stosowania tych metod antykoncepcji wynosi jeden do trzech miliardów. Lekarze twierdzą, że stało się tak sprawą tego, że małżeństwo jest niezwykle płodne. Prawdopodobnie organizm Emmy produkuje co najmniej dwa jajeczka podczas każdej owulacji.

Urocze dziewczynki raz w roku stają się bohaterami oscarowych filmów

Już w nocy z 26 na 27 lutego br. poznamy werdykt Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. To niedziela zwycięskich Oscarów. Wśród nominowanych...

Kiedy para dowiedziała się, że zwykłe metody antykoncepcyjne nie gwarantują tego, że na świat nie przyjdą kolejni potomkowie, postawnoili się poddać sterylizacji i wazektomii.

Jak powiedziała, jest bardzo szczęśliwa z posiadania tej czwórki dzieci, mimo tego, że ich przyjście na świat było zaskoczeniem.

Jak działa implant antykoncepcyjny?

Implant, który stosowała Emma, jest długotrwałą i odwracalną metodą antykoncepcyjną. Implant wszczepia się pod skórę kobiety w górnej części ramienia, ręki niedominującej. Jego działanie polega na uwalnianiu hormonu, jakim jest progestagen.

Za jego sprawą dochodzi do zahamowania owulacji, zagęszczenia śluzu szyjkowego i zatrzymania cyklicznego dojrzewania endometrium. Wskaźnik Pearla w przypadku tej metody to 0,01, co oznacza, że jego skuteczność to ponad 99 proc.

Komentarze
Artykuły Newsy - ciąża i poród
Newsy - ciąża i poród

64-latka urodziła bliźnięta

64-latka urodziła bliźnięta

. Jak poinformowali lekarze, matka oraz dzieci czują się dobrze. Poród odbył się w szpitalu Recoletas w Burgos na północy Hiszpanii. Bliźnięta przyszły na świat (...) -latka ocaliła swoje rodzeństwo z pożaru * Nie spodziewa się dziecka,...

Newsy - ciąża i poród

Nudności ciężarnych i lek sprzed 40 lat

Według statystyk, nawet 80 procent kobiet będących w ciąży zmaga się z porannymi młodościami i wymiotami. To poważny problem kliniczny. Zdarza

Newsy - ciąża i poród

Sprzeczka na porodówce. Pokłócili się o to, kto jest ojcem

Sprzeczka na porodówce. Pokłócili się o to, kto jest ojcem

. Samozwańczy tata został zatrzymany przed budynkiem szpitala i ukarany mandatem w wysokości 50 zł. "Personel oddziału zawiadomił nas, że był poród (...) 30 zł * Dzielna 10-latka ocaliła swoje rodzeństwo z pożaru * Nie spodziewa się...

Newsy - ciąża i poród

Flora bakteryjna dziecka a sposób porodu

Najnowsze badania sugerują, że flora bakteryjna u dzieci rozwija się głównie w okresie między porodem, a 4-6 tygodniem życia. Według badań w momencie narodzin czynniki, takie jak dieta matki nie mają wpływu na florę bakteryjną noworodka. Do tej pory...

Newsy - ciąża i poród

Czy należy leczyć niedoczynność tarczycy w ciąży?

- w tym również w okresie ciąży, która jest specyficznym czasem w życiu , kiedy w organizmie występuje zmiana stężeń hormonów. To właśnie w tym czasie (...) dochodzi do „burzy hormonalnej" i zmian stężeń hormonów. W czasie ciąży,...